Kto zastaví Morganu?

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Po smrti spravodlivého a múdreho Merlina  chráni ľudstvo trojica jeho žiakov. Proti nim však stojí zlá a zákerná čarodejnica Morgana, ktorá sa usiluje o kúzlo Vzkresenia, čo by znamenalo všeobecné zmŕtvychvstanie a zároveň skazu všetkého. Úlohu spacifikovať ju dostal kúzelnícky majster Balthazar Blake, jediný čarodejník, ktorý sa po stáročia pokúča nájsť Najvyššieho Merlinovca, ktorý jediný môže Morganu zastaviť. Svojho učňa nakoniec nájde až v 21. storočí na Manhattane v osobe zázračne nadaného chlapca Davea Stuttlera.

Zaujímavosti:

  • Magická kúzelná kniha Encantus, ktorú dá Nicolas Cage svojmu učňovi, je po stránke návrhu a vyhotovením skutočne unikátnym dielom  - každá z 1500 strán bola ručne nakreslená a opotrebovaná, aby sa dosiahla maximálna hodnovernosť. Základná verzia knihy vážila 34 kilogramov. Pre scény, kde je kniha zatvorená, bol vytvorený duplikát s hmotnosťou 4,5 kg.
  • Za nápadom na filmové znovuzrodenie Čarodejovho učňa v skutočnosti stojí človek, ktorý je vášnivým obdivovateľom Disneyho animovanej verzie – Nicolas Cage.
  • Natáčalo sa v New Yorku po celom mese, od Times Square a Manhattanu až po Washington Square Park v Greenwich Village.
  • Vo filme niekoľkokrát zaznie skladba „Secrets“ od skupiny One Republic.
  • Upratujúce nástroje ako mop, či metla boli vo filme poháňané kúzlami, v skutočnosti upratovali herci oblečení v zelených kombinézach a vo finálnom zostrihu ich odstránili pomocou počítača
  • Vlky, ktoré vyčaroval Horvath, aby naháňali Davea, sú skutočné – volajú sa Bandit, Sierra, Samson a Takoda a žijú na farme v New Jersey
  • Dizajnér Michael Kaplan vytvoril 10 rovnakých kópií dlhého koženého kabáta Balthazara Blakea (Nicolas Cage)
  • Obrnenú sukňu čarodejníka Suna Loka (Gregory Woo) vyrobili v oddelení kostýmov z viac ako tisíc ručne opracovaných kožených platničiek viazaných riadok za riadkom
  • Ak si myslíte, že ste videli celý film, skúste počkať až do konca záverečných titulkov – čaká tam na vás ešte jedna menšia scéna.

Čarodejov učeň dnes v premiére o 20.20 hod. na TV JOJ!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka