Agent na úteku

Agent na úteku

Musia sa vydať na útek, keď sa zapletú do medzinárodného sprisahania a tajomná nadnárodná spoločnosť ich odsúdi k likvidácii.

Americko-kanadsko-belgicko-britský akčný triler

2012 | 122 min.

Hrajú: Aaron Eckhart, Liana Liberatová, Olga Kurylenková, Garrick Hagon, Eric Godon, Neil Napier, Yassine Fadel, David Bark-Jones, Alexander Fehling, Nick Alachiotis a ďalší.
Réžia: Phillip Stölzl

Bývalý agent CIA a jeho dcéra sa musia vydať na útek, keď sa zapletú do medzinárodného sprisahania a tajomná nadnárodná spoločnosť ich oboch odsúdi k likvidácii. Bývalý agent CIA a vdovec Ben Logan dúfa, že sa mu podarí znovu naštartovať vzťah s odcudzenou pätnásťročnou dcérou Amy. Vysťahuje sa z New Yorku a získa prácu v Antverpách v Belgicku ako bezpečnostný expert pre veľkú nadnárodnú korporáciu. Jedného dňa však príde do práce a zistí, že divízia, v ktorej pracoval, už neexistuje - kolegovia zmazali všetky materiály a jeho asistent je v skutočnosti trénovaný agent s jasnou úlohou - zabiť Logana aj jeho dcéru. Nie je čas premýšľať, čo sa stalo a prečo ich niekto chce zabiť. Ben Logan a Amy musia utiecť a v pätách majú dokonale vyškolených zabijakov. Otec a dcéra, ktorí si vôbec nie sú blízki, sa musia zrazu naučiť spoliehať sa jeden na druhého a budovať si vzájomnú dôveru. Tá začne byť ohrozená vo chvíli, keď sa Amy dozvie pravdu o otcovej minulosti. Kým sa Ben horúčkovito snaží odhaliť pozadie tajomného sprisahania, jeho nepriatelia z tajnej služby vyšlú nebezpečnú nájomnú vrahyňu Annu Brandtovú. Majú však smolu, Ben nie je bežný terč, ale donedávna patril k najlepším agentom CIA. A tak netrvá dlho a z koristi sa stane lovec.