Kmotríková a Sarnovský opustili štúdio ako prví: Takto vyzeral ich debut pod holým nebom!

Zaspomínali si s nami na prvé živé Noviny zo Žiliny.

Jojka v meste je dnes už akousi každoročnou tradíciou Televízie JOJ, ktorej cieľom je prísť bližšie k vám - divákom. Naši fanúšikovia sa tak môžu stretnúť a prehodiť pár slov s obľúbenými jojkárskymi tvárami hneď v niekoľkých mestách. Všetko to odštartovalo presne pred ôsmymi rokmi v Žiline, kedy sa celá televízia "presťahovala" do centra mesta na Hlinkovo námestie. Bezpochyby najnáročnejšou časťou celej akcie bolo večerné vysielanie Novín, ktoré naživo moderovala aj vtedy ostrieľaná dvojica Adriana Kmotríková a Ľuboš Sarnovský. 

Obaja pokračujú v tejto tradícii doteraz, no na svoje prvé účinkovanie nikdy nezabudnú. Spomienky sme im ešte viac oživili archívnymi zábermi živých Novín z 11. mája 2008.

Čo hovoria na prvú JOJku v meste skúsení moderátori dnes? "Tieto výjazdy sú neskutočné, živý kontakt s divákmi má jedinečnú atmosféru. Keby diváci tušili, koľko veci sa odohráva v našom „ušku“...," zdôveruje sa Sarnovský so svojimi bezprostrednými pocitmi po zhliadnutí osemročného videa.

Podobný názor zdieľa aj Ľubošova moderátorská dvojka Adriana, ktorej takýto blízky kontakt s publikom v štúdiu chýba. "Tu síce máme svoj pokoj a pohodu, ale nikto na nás nereaguje. Kamera nič nehovorí, režisér raz za čas niečo povie. Kameramanov väčšinou ani nezaujímame. Keď máme divákov na JOJke v meste, máme tam priamu odozvu," hovorí Adriana. 

Zaspomínajte si s nami a Ľubošom na prvú JOJku v meste v našom videu aj vy!

Autor: Ivan Paško