Johnny Mečoch odstúpenie zo šou nikdy neoľutoval: Vzdal som sa jedného milióna, zarobil som ich niekoľko

Čomu sa venuje dnes?
Stlačte play a pozrite si finále Miliónového tanca
20.6.2005

Dnes je to presne jedenásť rokov, odkedy televízia JOJ uzavrela úspešnú súťažnou šou Miliónový tanec veľkolepým finále, no vďaka niektorým tanečným osobnostiam a pamätným momentom nám zostala v spomienkach dodnes. Napriek tomu, že sa nestal víťazom celej súťaže a dokonca zostal stáť pred bránami finále, Johnny Mečoch stojí jednoznačne na vrchole tých osobností, ktoré si pamätáme a to nielen vďaka jeho povahe, ale vďaka špeciálnemu momentu, kedy sa obetoval a odstúpil zo šou, aby zachránil pred vypadnutím svoju súperku a vtedajšiu lásku, Mel Kasenčákovú. Ako si žije dnes a neoľutoval niekedy toto radikálne rozhodnutie, ktoré ho možno pripravilo o výhru? Vybrali sme sa to zistiť za ním, aby sme to zistili osobne a pripomenuli sme mu niektoré pamätné chvíle jeho pôsobenia.

Johnny je v súčasnosti síce o niečo dospelejší, skúsenejší a serióznejší, no nestratil ani kúsok z toho, čo dnes Justin Bieber nazýva „swag“. Tanec bol už pred šou základom jeho života a Miliónový tanec to len posilnil. „Vybrali sme sa do zahraničia, aby sme sa učili od tých najlepších,“ spomína na svoje prvé kroky po skončení súťaže. Cesty s Mel sa im nerozišli – štyri roky tvorili pár a aj po rozchode sa podieľali na spoločnej tanečnej škole. Ich cesty sa definitívne rozdelili až tento rok, kedy sa Johnny rozhodol vybrať vlastným smerom. Naďalej tancuje, venuje sa dokonca aj móde, podporuje boj proti drogám v Seredi a vraj chystá niečo zaujímavé v blízkej budúcnosti. Podrobnosti žiaľ prezradiť nechcel.

Dali sme mu možnosť obzrieť sa do minulosti a ponúkli sme mu zopár starých záberov zo šou. „Veľký frajer, chlap, toto je muž!“ povedal, keď opäť videl, ako sa vzdával miliónu. Mal ho skutočne na dosah, v ten večer síce hlasovanie vyhrala Dada Edlingerová, no on sám ju pred vyhodením viackrát zachránil.  Neoľutoval nikdy toto rozhodnutie? „Urobil som to z lásky, ale možno by som to urobil pre hocikoho. To som ja. Nebol tam zámer vyhrať milión, lebo som ich zarobil potom niekoľko a to som vtedy nevedel,“ dodáva Johnny.

Všetky epizódy Miliónového tanca nájdete v našom archíve zadarmo!

Autor: František Kozmon

Zdroj foto: Michal Petrik Photography