Rok od čierneho dňa seriálovej legendy: Na koniec Paneláku herci nedokážu zabudnúť!

Najúspešnejší seriál zmenil celé Slovensko.
Stlačte play a pozrite si poslednú časť seriálu Panelák
17.6.2015

Presne pred rokom 17. júna 2015 sme sa naposledy rozlúčili s miestom, kde to žilo osem rokov. Panelák bol najúspešnejším slovenským seriálom a stal sa neodmysliteľnou súčasťou mnohých slovenských rodín večer čo večer. Prvá klapka padla v januári 2008 a vôbec prvá epizóda sa na JOJke objavila už 18. februára toho istého roku. Súčasťou seriálu boli aj hudobní hosťa. Vďaka prvému z nich, skupine Desmod, vznikla aj titulná pieseň k seriálu s názvom Lavíny. Celkovo sme natočili až neuveriteľných 1309 epizód. Panelák dal takisto šancu mnohým známym i menej známym hereckým menám.

Niekoľkých z nich sme sa opýtali, ako si po roku spomínajú na príjemné časy strávené v Paneláku. Zuzka Tlučková sa medzi ostatnými hercami a štábom cítila ako s rodinou. Mrzí ju len to, že sa už dnes nestretávajú tak, ako to pôvodne plánovali bezprostredne po skončení seriálu. Ani Lenka Barilíková nevie dopustiť na seriál a jej Dušičkovskú rodinku, ktorá bola podľa nej „zvláštno-smiešna“.

Ani obľúbená herečka Zuzka Šebová nedokázala skryť úprimný úsmev na tvári hneď, ako si spomenula na jej akčnú postavu Inči. Dodnes na ňu nedá dopustiť, hoci uznáva, že išlo o nepoužiteľnú ženu do života a jednu veľkú lemru. „Pravidelne si spomíname s Miškom aj so Zuzkou Porubjakovou a Zuzkou Tlučkovou. Bolo nám tam veľmi veselo, najmä pri našich jediacich scénkach. Kadečo sme si povymýšľali a robili si prieky,“ smeje sa Zuzka pri spomienkach na krásne „panelákovské“ časy.

Niektorí si zas ani po roku radšej ani nepripúšťajú koniec tejto seriálovej legendy. „Pre mňa to je, akoby prešli len dva-tri mesiace. Nepociťujem rozdiel, že už nie je seriál.  Pociťujem, že nechodím často na Kolibu, ale vôbec si to nepripúšťam, lebo potom som smutná a depresívna. Je ale škoda, že to skončilo, za tým si stojím,“ hovorí predstaviteľka Ivany Diana Mórová. Veríme, že na krásne časy Paneláku ste doteraz nezabudli ani vy a pripomeniete si s nami, aké to bolo, keď celé Slovensko čakalo každý večer na ďalšiu a ďalšiu epizódu zo života ich obľúbených postáv.  

Všetky epizódy seriálu PANELÁK nájdete v našom bezplatnom archíve!

Autor: Ivan Paško