Bez súcitu

Bez súcitu

Pomsta nikdy nezostarne

Keď ich parťákov surovo zavraždia, neworleanský zabijak Jimmy Bobo a mladý washingtonský policajt Taylor Kwon zabudnú na predsudky a spoja svoje sily, aby chytili spoločného nepriateľa. Nebezpečné pátranie zavedie dvojicu detektíva so zabijakom zo západných ulíc New Orleansu až do Washingtonu, kde sa skrývajú tí najmocnejší a najnebezpečnejší zločinci, skorumpovaní obchodníci. Nesúrodá ale odhodlaná dvojica sa nezastaví pred ničím a pred nikým, kto sa im postaví do cesty, a obetuje čokoľvek, aby vykonala pomstu.

Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (SYLVESTER STALLONE) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (JASON MOMOA), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (JON SEDA). Jimmy sa ocitne uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym.

Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (SUNG KANG), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (BRIAN VAN HOLT), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (CHRISTAN SLATER) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (ADEWALE AKINNUOYE-AGBAJE) z Washingtonu.

akčný kriminálny triler (98´), USA 2012
Réžia: Walter Hill
Hrajú: Sylvester Stallone, Sung Kang, Sarah Shahiová, Jason Momoa, Christian Slater, Jon Seda, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Holt McCallany, Brian Van Holt, Weronika Rosatiová, Dane Rhodes, Marcus Lyle Brown, Dana Gourrierová, Don Yesso, Douglas M. Griffin, Andrea Frankleová, Jackson Beals, Lin Oeding

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.