Cena je správna výhra

Reakcia na pochybenie vo finále druhého vydania šou Cena je správna

Prečo došlo k pochybeniu? Prinášame vám vysvetlenie.

Po skončení druhého vydania novej šou Cena je správna ste nás upozornili na chybu, ktorá sa stala vo finále, keď výhra pani Silvie mala byť podľa pravidiel neoprávnená. V pravidlách šou sa totiž píše: „Ak Súťažiaci tipuje vyššiu cenu tovaru, ako je skutočná, jeho účasť v súťaži končí, pričom nezískava finálovú/veľkú cenu.“ Pani Silvia tipovala vo finále, že celková suma produktov, ktoré mohla vyhrať, je 6 650 eur, pričom reálna cena produktov dosiahla výšku 6 643,56 eur, čiže nižšiu, ako pani Silvia tipovala. Podľa pravidiel tak mala tesne o výhru prísť a my pochybenie priznávame.

Na vôbec prvej výrobe šou Cena je správna vládli veľké emócie a tak si prehrešok voči pravidlám nikto nevšimol, dokonca ani zahraničný licencor, ktorý sa prvého natáčania zúčastnil a dohliadal na priebeh výroby. Na pochybenie sa prišlo až pri nakrúcaní ďalšej časti, kedy nastala podobná situácia.

Napriek tomu, že výhra pani Silvie z druhej epizódy šou Cena je správna bola neoprávnená, vzhľadom k tomu, že v danom súťažnom kole nebol poškodený žiadny iný súťažiaci, nakoľko sa pani Silvia dostala do finále regulerne, rozhodli sme sa jej výhru v hodnote takmer 6 650 eur ponechať. Oklamali sme síce hlavne sami seba, no za pochybenie sa vám, divákom, ospravedlňujeme a ďakujeme za vaše reakcie.

Šou Cena je správna pokračuje aj túto sobotu a nedeľu o 18:00 na Jojke.