Farba víťazstva

Farba víťazstva

Neuveriteľný pravdivý príbeh zlatého medailistu Jesseho Owensa

Fascinujúci príbeh o odvahe, odhodlaní, tolerancii a priateľstve, o úsilí výnimočného športovca stať sa olympijskou legendou.

V roku 1930 sa Jesse Owens ako prvý zo svojej rodiny dostal na vysokú školu Ohio State University. Tam si ho čoskoro všimol atletický tréner Larry Snyder. O Jessieho je krátko nato veľký záujem, považujú ho za mladý afroamerický talent s obrovským potenciálom. Jesse má ambície dostať sa na olympiádu, avšak bojuje s najväčšou otázkou svojho života, rasizmom. Vynára sa otázka, či by sa Spojené štáty mali vôbec zúčastniť na Olympijských hrách v nacistickom Nemecku v roku 1936. Keď americký veľvyslanec Avery Brundage nájde kompromis, osobne presvedčí Tretiu ríšu, aby odvrátila bojkot zo strany Owensa. Jessie medzitým rieši vlastný morálny boj spočívajúci v tom, či ísť na olympiádu alebo nie. Nakoniec sa rozhodne do Berlína odcestovať a práve tým sa mu otvoria brány stať sa najväčším americkým olympionikom všetkých čias.

Kanadsko-nemecko-francúzsky životopisný športový film (2016)
Hrajú: Stephan James, Jason Sudeikis, Eli Goreeová, Shanice Bantonová, Carice van Houtenová, Jeremy Irons, William Hurt, David Kross, Jonathan Higgins, Tony Curran a ďalší
Réžia: Stephen Hopkins