Najsmutnejšia Veľká noc: Takto zasiahla vojna na Ukrajine do životov hercov z Hranice!

Vojnu na Ukrajine vnímajú veľmi emotívne aj herci z Hranice, ktorí majú v našej susednej krajine svoje korene a tiež rodiny a priateľov. Veľkonočné sviatky tak mali tento rok pre Jevgenija Libezňuka a Ľudmilu Lukačíkovú Kozmenko úplne inú príchuť...

Jevgenij Libezňuk je rodený Ukrajinec a hoci žije a pracuje na Slovensku už dlhšie než vo svojej rodnej krajine, za Schengenskou hranicou má veľmi silné väzby. Na Ukrajine totiž žije jeho blízka rodina i priatelia. Podľa jeho slov sa tamojší ľudia v oblastiach, ktoré nie sú ostreľované a bombardované, snažia čo najviac žiť svoje životy tak ako pred vojnou. „Keď som sa rozprával s rodinou a známymi, oni sa snažia nejakým spôsobom vrátiť do svojich životov tú každodennú rutinu spred vojny. Neviem, či sa im to úplne darí, ale čo počúvam od svojich, aj iných, každý sa snaží nejako nemyslieť na tú vojnu. Možno v tých rajónoch, kde nie sú boj, je to ľahšie. Ale tohtoročná Veľká noc bude mať určite inú príchuť. Oni majú Veľkú noc o týždeň neskôr ako my, takže uvidíme...Teraz to ide podľa všetkého do tuhého, bude sa lámať chlebík, keď zdržia Rusov. Možno im zlomí chrbát to, že sa bránia. Ak nie, oni budú sláviť víťazstvo,“ myslí si predstaviteľ seriálového Žeňu Chrabrenka.

Silné väzby s Ukrajinou má aj herečka Ľudmila Lukačíková Kozmenko, ktorá sa tam narodila a jej manžel je Ukrajinec. Najväčšie kresťanské sviatky v roku tak boli pre nich pochopiteľne veľmi ťažké. Obzvlášť aj pre smutnú rodinnú udalosť. „Tohtoročné veľkonočné sviatky budú u nás odlišné a plné smútku... V polovici marca mi odišiel do neba brat...a k tomu sa začala vojna na mojej rodnej Ukrajine, kde som sa narodila. Budem myslieť na svoju rodinu, na mne blízkych ľudí, na kolegov hercov a na tých všetkých Ukrajincov, ktorí v tom čase možno sú hladní, smädní a mrznú niekde v úkryte v pivnici. A tiež na vojakov, ktorí v tento sviatočný čas musia bojovať a nakoniec zvíťaziť!“ dodala Ľudmila, ktorú poznáme ako Žeňovu seriálovú manželku Polinku.

redakcia / LF

redakcia / LF

Viac článkov od autora
Tagy: Hranica