Fotka Zuzany Plačkovej s tigrom pobúrila Slovensko! Čo na to Instaqueen?

Zuzana Plačková sa opäť postarala o rozruch. Tentokrát na seba strhla pozornosť vďaka svojej fotografii s tigrom. Záber nenechal chladnými milovníkov a ochranárov zvierat, ktorí sa do kráľovnej Instagramu pustili. A čo na to kontroverzná blondínka?

Zuzana Plačková opäť raz rozvírila vody slovenského internetu. Rozruch nastal, keď na svojom profile zverejnila fotografiu, kde sa medzi bytovkami pohybuje spolu s malým tigrom na vôdzke. Dvojmesačné mláďa patrí podľa slov Instaqueen jej kamarátke. Tá má na chov šeliem všetky potrebné povolenia.

Chov tigrov pritom na Slovensku zakázaný nie je, takže žiaden zákon porušený nebol, no reakcie na morálnosť a správnosť takéhoto chovu na seba nenechali dlho čakať. Na samotnú fotku reagoval dokonca známy slovenský ochranár a europoslanec Martin Hojsík. "Mláďa tigra nie je hladkací panák pre okoloidúcich na bratislavskom sídlisku. Tiger je divoká šelma, no a v porovnaní so psami a mačkami majú tigre veľmi iné potreby - tak jednoduché to je. Keď je niečo legálne, neznamená to hneď, že je to aj morálne a správne," rozohnil sa Hojsík.

Reakcie nenechali bez odozvy ani Zuzanu Plačkovú. Tá sa vyjadrila predovšetkým formou otázkou. "Invázia. Doteraz, keď som sa fotila s tigrom, nikto nič a zrazu pohroma," napísala do Instastories. "Za prvé, nikto ma nekontaktoval a neopýtal sa ma, odkiaľ tiger pochádza a prečo sa náhodne ocitol v Bratislave... Ďalej neviem, odkiaľ máte, niektoré osoby, že je môj? Logicky načo mne by bol tiger???? Neviem, ako niekto došiel na to, že je tiger v chove nejakej bratislavskej paničky???," čudovala sa Zuzana Plačková. "Odkiaľ viete, že ten tiger nebol zachránený z cirkusu? Ako môžete vedieť, že nemá lepšie podmienky ako hocijaké iné zviera? Uvedomujete si mesačné náklady chovu tigrov a nebyť podporovaný štátom ani sponzormi? Každý vidí len to, čo chce a čo niekde niekto napíše blbosti, no nikto ma nekontaktoval a neopýtal sa ma niečo ohľadne tigra alebo chovnej stanice," rozohňovala sa ďalej. Na záver dodala: "A posledné a končím... Ako viete, že práve v ten deň som nepomohla k výchove a dobrým podmienkám toho tigra, aby sa mu na danom mieste žilo lepšie ako ktorémukoľvek tigrovi na Slovensku? Aha, u nás sa nevidí, keď niekto k niečomu pomôže, pokiaľ sa nepochváli, že?" Prečo sa Zuzana Plačková prechádzala práve s tigrom, vie najlepšie len ona sama.

Zdroj: instagram/queen.plackova

Zdroj: instagram/queen.plackova

Zdroj: instagram/queen.plackova

​Zuzana Plačková sa dokonca ozvala aj samotnému europoslancovi a ochranárovi zvierat Martinovi Hojsíkovi. Napísala mu súkromnú správu. Následne ochranár zverejnil na sociálnu sieť svoju reakciu. Vypichol, že síce majiteľov tigra nepozná, podľa neho bolo konanie Zuzany Plačkovej nemorálne a zrejme aj nelegálne. Pridal aj odpoveď, ktorú Zuzane Plačkovej poslal. "Hovoríte o ochrane tigrov, o tom, že vám na nich záleží, no vašim príspevkom na instagrame ste k ochrane tigrov nepomohli. Práve naopak. Keď ste zverejnili fotku dvojmesačného tigra v meste na vodítku, odkazujete tak svojim followerom, že je v poriadku predvádzať divoké šelmy ako trofeje. Venčiť tigra na sídlisku nie je legálne, ani morálne, a ani nepomáha ochrane zvierat," napísal na úvod svojej reakcie. "Možno o tom neviete, ale vaša fotka ukazuje protizákonné narábanie so zvieraťom, ktorého ste sa dopustili. Neviem v akých podmienkach žije toto konkrétne mláďa tigra. Jednu vec ale viem určite. Je možné, že majitelia majú všetky náležité povolenia v poriadku. Venčiť tigra v meste je však stále protizákonné. Tiger sa môže prepravovať len medzi veterinou a chovnými stanicami, a to len v na to určených prepravných klietkach (viď § 4 ods. 7 vyhlášky č. 143/2012 Z.z.)," vypichol to, čo hovorí zákon. "Po druhé, vaša fotka, a konanie na nej nie je ani morálne. Keď ste zverejnili fotku ako držíte mláďa na vodítku, hovoríte tým, že divé šelmy sú trofeje, ktorými sa môžete po meste chváliť. S tým však žiaden ochranca zvierat súhlasiť nebude. To, čo kominukujete na Instagrame, má veľký dosah, čo snáď, ako influencerka s 600 tisíc followermi, viete," dodal Martin Hojsík. A na záver: "Napokon, vaša fotografia nijako nepomáha ochrane zvierat, skôr naopak. k sa chcete rozprávať o záchrane zvierat, rád sa s vami podelím o moje skúsenosti, z dlhoročnej práce v tejto oblasti. Na fotke vidíte, ako v skutočnosti vyzerá záchrana medveďa, ktorý bol týraný v súkromnom chove. Šelmy patria do rúk profesionálov. Tigre, levy a medvede v zajatí patria maximálne tak do ZOO alebo záchranných staníc. Ako poslanec Európskeho parlamentu budem presadzovať, to čo som robil ako ochranár zvierat - aby bol ich súkromný chov na Slovensku a celej Európe zakázaný. Tiger je šelma. Je to majestátne zviera, kráľ džungle. Jeho miesto je v prírode, nie na vodítku."