Kosti Emily Deschanel

Temperance Brennanová

(Emily Deschanel)

Dr. Temperance Brennanová je veľmi skúsená a talentovaná súdna antropologička, ktorá pracuje v Jeffersonskom inštitúte a okrem toho píše novely. Vďaka svojej odbornej skúsenosti asistuje pri vyšetrovaní vrážd, kde sú štandardné metódy vyšetrovania nedostačujúce - keď sú ostatky obete značne rozložené, spálené alebo zničené. Temperance vyniká obzvlášť v schopnosti čítať stopy, ktorý zostali z kostí obete.

Temperance sa zdá byť chladná a neschopná sa vcítiť do druhých, postupom času však zisťujeme, že je všetko inak a odhaľuje svoje emócie. Po otehotnení s jej vyšetrovateľským partnerom Boothom, s ktorým momentálne aj žije, sa jej sociálne zmýšľanie mení a ešte viac v sebe objavuje pred tým nepoznané city.

Svoju prácu si vybrala v snahe zistiť, čo sa stalo jej rodičom, ktorí zmizli nevedno kam, keď bola ešte malá. Má jedného brata Russe, s ktorým sa nestýka, až do doby, než objavia pozostatky svojej matky. Pozostatky boli uložené na Jeffersonovho inštitúte ako neidentifikované zostatky obete. Ďalej zistí, že jej otec je nažive a že rodičia boli pôvodne bankoví lupiči, ktorí si zmenili svoje mená a mená detí, aby ich ochránili.