Obrovská zmena v súťaži Miss Slovensko: Karolína Chomisteková ako riaditeľka skončila!

Prestížna súťaž krásy Miss Slovensko, ktorá má na Slovensku naozaj dlhú históriu, prešla veľkou zmenou. Karolína Chomisteková vo štvrtok skončila na pozícii riaditeľky súťaže. Kto ju nahradí?

Milovníci ženskej krásy a súťaže Miss Slovensko vedia, že projektu doposiaľ šéfovala Karolína Chomisteková – víťazka Miss Slovensko 2013. To je však od štvrtku minulosťou. Novým riaditeľom súťaže krásy sa stáva módny dizajnér Michael Kováčik (28). Dôvodom na zmenu vedenia v súťaži krásy je fakt, že sa Chomisteková chce v budúcnosti venovať vlastným projektom. ,,Na projekt Miss Slovensko budem vždy spomínať v tom najlepšom. Je to tímová a krásna práca, vďaka ktorej som spoznala mnoho zaujímavých ľudí, ktorí nám držali palce a podporovali nás. Špeciálne ďakujem patrí všetkým dievčatám, ktoré si túto súťaž vybrali, verili jej a doteraz ju podporujú. Verím, že Michael pomôže projektu v ďalších rokoch a držím mu palce,” hovorí Chomisteková.

Michael Kováčik Novým riaditeľom Miss Slovensko sa stal módny dizajnér Michael Kováčik. Zdroj: Miss Slovensko

Michael Kováčik pôsobí aj ako módny dizajnér na Slovensku i v susedných Čechách. V módnom svete je jeho meno spájané s mnohými známymi osobnosťami.  V súťaži Miss Slovensko bol v uplynulých rokoch aj porotcom a pôsobil ako poradný hlas pri výbere finalistiek.  Post nového riaditeľa súťaže prijal ako veľkú výzvu.  ,,V prvom rade ďakujem Karolíne Chomistekovej za skvelé roky a podmienky, ktoré pre tento projekt vytvorila.  Je pre mňa cťou  pokračovať v tejto práci, no zároveň cítim aj veľký záväzok naplniť očakávania, ktoré do mňa realizačný tím dáva. Chystá sa 25.ročník a to je veľká zodpovednosť voči všetkým, čo doteraz na projekte pracovali, ” povedal nový riaditeľ Miss Slovensko, ktorý bude v novej funkcii naplno zarezávať už od druhej polovice novembra, keď odštartuje nový, v poradí už 25. ročník súťaže. Adeptky na titul Miss Slovensko 2020 budú môcť opäť využiť možnosť online prihlasovania sa prostredníctvom webovej stránky www.miss-slovensko.sk. Po januárovom bratislavskom semifinále predstaví Michael Kováčik nových dvanásť finalistiek. Finále 25. ročníka Miss Slovensko sa uskutoční v apríli 2020 a v priamom prenose ho odvysiela TV JOJ. Galavečeru, na ktorom vyberie porota novú Miss Slovensko, bude predchádzať niekoľkomesačná príprava a tak, ako v predchádzajúcich rokoch bude výťažok z finálového večera venovaný charitatívnej myšlienke.