Budú pri varení nápomocní aj špecialisti? Takáto bude ich skutočná úloha v šou!

Relácia Moja mama varí lepšie ako tvoja sa vracia aj s mnohými novinkami a zmenenými pravidlami. Už od pondelka 5. augusta sú tu pre vás nové časti.

Moja mama sa vracia s novým šatom. Okrem ešte atraktívnejšieho štúdia prichádzajú aj nové pravidlá. Súťažné dvojice síce zostávajú, no zotrvajú v šou oveľa dlhšie. Variť budú totiž 5 receptov, čo znamená, že ich uvidíme celý týždeň, až kým nenastúpia opäť ďalšie dve dvojice. Výnimka by nastala iba v takom prípade, že by jedna z dvojíc vyhrávala po celom týždni 5:0. Takáto dvojica by zarobila až 2500 eur a navyše by postupovala aj do ďalšieho týždňa. Okrem toho už v šou nebudú variť žiadni kamaráti, ako tomu bolo v minulosti, ale len rodičia a ich deti. Aj preto uvidíme súťažiť aj oveľa mladšie deti, než sme boli zvyknutí. Varenie tak bude ešte akčnejšie a zábavnejšie než kedykoľvek predtým, čo potvrdzuje aj špecialistka Zuzana Sabolová: "Myslím, že to bude akčnejšie už len z toho dôvodu, že vzťah medzi rodičom a dieťaťom je aj popri strese a varení viac odčítateľný než vzťah medzi kamarátmi. Mne sa vždy páčilo, keď sme mali rodičov s deťmi, že popritom, ako súťažili, sa prejavilo aj to, ako doma v súkromí fungujú. A to je na tom milé." Ľudia tak budú môcť podľa nej vidieť aj pravú tvár reálnych a bežných ľudí. Práve naši špecialisti v nových častiach dostanú väčší priestor. Po prvýkrát budú môcť súťažiacim pomáhať vo zvládnutí receptov. Súťažiaci stlačí gombík dvakrát a špecialista mu okamžite pribehne na pomoc.

Platiť budú pritom rovnaké pravidlá, ako pri každej pomoci, cenou však bude zrýchlený čas. Bude to však skutočne takou veľkou pomocou pre samotných súťažiacich alebo ich to len psychicky namotivuje? "Ono je to len na také uchlácholenie, keď sú v panike a majú pocit, že naša prítomnosť by to vedela zachrániť. My teda budeme skôr faktor, ktorý ich vie upokojiť, než faktor, ktorý im vie výraznejšie pomôcť," myslí si Sabolová. Fakt, že ani špecialisti nevedia všetko dokonale a nie je to zárukou stopercentného úspechu, potvrdzuje aj Zuzkin kolega Martin Korbelič. "Práve to sú tie situácie, kedy by sme mali my svojím rozhľadom alebo praxou pomôcť. Nie je vylúčené, že to napokon nestihneme ani spolu. Budeme sa však snažiť spolu, aby na tom tanieri vždy niečo bolo." 

Moja mama varí lepšie ako tvoja sa vracia už v pondelok 5. augusta o 18:00 na JOJke!

Redakcia / IP

Redakcia / IP

Viac článkov od autora

Najčítanejšie nanoviny.sk