Michal Magušin

Michal Magušin

Michal Magušin bol od detstva úplne ponorený do politiky. Začalo sa to diskusiami pri rodinných obedoch, kde to pri 12 súrodencoch bola niekedy veľmi búrlivá debata, neskôr nasledovali vášnivé polemiky so spolužiakmi a kamarátmi. Nezbavil sa toho ani na vysokej škole, kde študoval žurnalistiku, vo Philadelphii či v Londýne.

Politika sa s ním niesla a nesie dodnes. Ako sám hovorí, je to nerozlučný zväzok. Politika je oblasť, ktorá v mnohých vzbudzujú vášne. Niektorí sa ju snažia ignorovať, iní sa ňou zaoberajú. Politike sa však nikto nevyhne, vždy si nás nájde. V najbližšom čase bude práve ona ovplyvňovať naše životy ešte viac, ako doposiaľ. Blížia sa parlamentné voľby a formujú sa nové mocenské bloky. Zároveň krajinou otriasa vyšetrovanie dvojnásobnej úkladnej vraždy novinára a jeho snúbenice. Na dôvažok sa dejú dramatické udalosti aj v zahraničí - okrem formovania „novej EÚ“ bez Británie napríklad ekonómovia upozorňujú na možnú krízu. 

Práve turbulentné dianie na Slovensku a vo svete, tento čas neistoty, je prvým dôvodom, prečo vznikla nová politická diskusná relácia Na hrane.