Nákupné maniačky: Štartujeme s Color – blockingom!

„Hlavným kritériom je pre mňa komfort a variabilnosť,“ hovorí o hodnotení stylista Hornyák.

Päť žien a každá z nich dostane 500 eur! Sú to skutočné nákupné maniačky a svojim súperkám chce každá z nich dokázať, že práve ona si zaslúži výhru. Za stanovený finančný limit si musí v obchodnom dome kúpiť outfit na vopred určenú tému. Je len na jej rozhodnutí, do čoho investuje. Napokon však prejde hodnotením odborníka – stylistu.

Prvý týždeň je zadaním „Color-blocking“, čo  znamená outfit zostavený z farebných plôch - blokov - viac-menej geometrických čistých tvarov. Kombinácie obsahujú aspoň tri farby. Ako princíp sa používa kontrast farieb alebo škála príbuzných odtieňov. Najjednoduchším spôsobom je zvoliť si "nosnú" výraznú farbu a obklopiť ju neutrálnymi. “ Prvý týždeň bol pritom pre súťažiace poriadnou skúškou. Súťažiace išli do "neznáma" a nie s najľahšou témou. Miešanie farieb celkom logicky zvádza k použitiu vzorov a printov (kvety, zhluky,...). Toto zadanie bolo myslené ako použitie čistých farebných "blokov". Dámy "bojovali", ale väčšinou zostali pri veľmi prvoplánových a "bezpečných" vzorcoch,“ prezradil stylista Mariano Hornyák.  Doplnil však, že niektoré sa napokon predsa len k téme priblížili. Pri hodnotení bude prihliadať na viaceré faktory: „ Pre mňa je hlavným kritériom komfort, variabilnosť - prispôsobiť sa aj na nečakané situácie, a punc originality. Záhrada je ideálny priestor na farby, vzory, voľné strihy, dlhé maxi-šaty, farebné nohavice, kardigány, pohodlné topánky, veselé šperky a rôzne doplnky - klobúky, čelenky, okuliare.“

Ktorá z nich však vyhrá, sa rozhodne až na konci týždňa. Body každá získa nielen za konečný výzor, hodnotiť každú budú aj samotné súperky. „Už sa teším na ďalšie týždne, na ktoré chystám nové témy - mojou favoritnou je "pánsky chic", prúžky, outfit na Bratislavský Fashion Weekend a "džínsovo",“ hovorí Mariano.

Sledujte Nákupné maniačky od pondelka do piatku o 21.15 hod. na WAU!