Tomáš Kamenár - Páli vám to

Kamenár štyri mesiace tvárou Jojky: Bola to správna voľba!

Páli vám to? s rakúskym moderátorom oživilo vysielanie našej televízie.

Presne 4. februára sa na obrazovky televízie Joj vrátila úspešná kvíz šou, ktorá zmenila nielen svoju podobu, ale aj moderátora. Tvorcovia Páli vám to? vsadili na novinku, keď do moderátorského kresla posadili skúseného, no v susednom Rakúsku roky žijúceho Tomáša Kamenára, ktorý musel tvrdo zamakať na svojej slovenčine, aby svoju veľkú premiéru na Slovensku zvládol.

Po štyroch mesiacoch nastal čas bilancovania, či bola voľba moderátora správna. Odpoveď znie - jednoznačne áno! „Rozhodnutie obsadiť moderátora Thomasa Kamenára do Páli vám to? bola správna voľba. Je to skvelý moderátor, sme s ním spokojní. Relácia je väčšinou jednotkou na trhu,“ vyjadrila sa PR manažérka TV JOJ Katarína Nosková.

Vysielanie síce dodnes sprevádzajú mnohé milé až vtipné situácie, kedy sa Tomáš musí so súťažiacim pri ťažšom slovenskom slovíčku pracnejšie dorozumieť, no Kamenár urobil so svojou slovenčinou veľký pokrok. Predsa len, pár mesiacov dozadu do kontaktu s naším ľubozvučným jazykom prichádzal len sporadicky. Svoje miesto na televíznej obrazovke si ale dokázal obhájiť, aj keď to nemal vôbec jednoduché.