Páli vám to špeciál

Páli vám to špeciál: Finále sezóny bude mať charitatívny rozmer

Dnes hráme, aby sme pomohli babičke, ktorá sama vychováva svoje tri vnúčatá.

Nikoleta Abbatantuono je z Nitry. Má 17 rokov,  jej sestra je Ambra (15) a brat Mateo (13) a vychováva ich babička  pani Šuteová.  Deťom zomrela mamička ešte cca pred 7 rokmi. Otec je Talian (mali spolu pizzériu), s ktorým sa ich mamička rozišla.  Otec im posiela len výživné, vídajú sa málo a babička ich vychováva v malom domčeku. Tá sa donedávna starala nielen o tri deti, ale ešte aj o svojich viac ako 90-ročných rodičov. Pred pár týždňami jej mamička zomrela, čo dosť ťažko nesie. Rodina teda žije z dvoch dôchodkov a výživného na deti.

Dcéry keď boli malé navštevovali krasokorčuľovanie, na ktoré im neskôr neostávali peniaze. Po smrti mamičky začala Nikoleta trénovať rýchlochôdzu. Vypracovala sa, trénuje aj je sestra. Nikoleta je tuším nominovaná aj na detskú olympiádu, ide na kvalifikáciu. V tomto športe ju začal podporovať tréner Peter Mečiar, ktorý v nej objavil chodecký talent. Pán tréner a jeho rodina sa o dievčatá stará. Ak treba odvezie ich k lekárovi, s ich rodinou chodievajú aj na výlety - supluje otca.

Nikoletu podporovala aj Nadácia TV JOJ v projekte "Podporujeme mladé talenty". Keďže Nikoleta je už staršia snažia sa jej ľudia z našej Nadácie pomáhať aj ďalej. Ľuboš Sarnovský a Katka Gažová (dramaturgička Páli vám to a Sudna sieň) vymysleli špeciálne vydanie Páli vám to, v ktorom vyhraté peniaze poputujú na podporu Nikolety a jej rodiny. Deti tiež chceli splniť sen svojej babke, ktorá ešte nikdy nebola na dovolenke, ani decká nikam nechodia. Peňazí nemajú navyše a športová výbava ich stojí veľa peňazí. Pre nich sú nákladné aj tenisky, ktoré potrebujú na chôdzu.

Do relácie prišli súťažiť: Babka Šuteová, trénerova manželka (on bol na pretekoch) a teta. Nikoleta nie je plnoletá tak nesúťažila, ale s Thomasom Kamenárom reláciu spolumoderovala. Thomas nakoniec pre Nikoletu aj zaspieval pesničku od U2.

Nenechajte si ujsť fantastické finále Páli vám to dnes o 17:15 na JOJke!