Viki Ráková : Herečkou som nechcela byť

Snívala o tanečnom parkete, súdnej sieni, aj psycholgickej ambulancii. Skončila na divadelných doskách.

„Vôbec som nechcela byť herečkou“, hovorí o sebe Viki Ráková. V minulosti snívala o ligotavých šatách a o tom, ako sa bude nosiť po tanečnom parkete. Trošku zrejme pozabudla, že tancu sa treba venovať od útleho detstva. Iba málo tanečníkov má totiž to šťastie, že sa presadí aj napriek tomu, že s tancom začali až neskôr. Potiahla teda za inú páku. Chcela obhajovať zločincov, či posielať ich rovno za mreže. „Nesmierne ma fascinovali filmy zo súdnej siene“, vysvetľuje Viki.

Tralala

Ani to však nebolo konečné rozhodnutie. Je jasné, že je neustále plná energia a okolo seba potrebuje mať ľudí. A rada im aj pomáha. Neskôr zase chcela byť psychologičkou. „Nakoniec sa však nič z toho neuskutočnilo. Na strednej škole ma moja triedna učiteľka presvedčila, aby som začala recitovať. Chodila som na súťaže a začalo sa mi dariť. Tu som sa prvýkrát stretla s javiskom a  s hercami - ktorí v porote sledovali naše výkony“.

Pokračovanie kariéry v byrokatickom odbore sa teda nekonalo. Po Obchodnej akadémii si to Viki namierila do maďarského divadla Thália v Košiciach a prihlásila sa na VŠMU, kde ju prijali na druhý pokus. „ Herectvo si ma získalo tým, že je to neustále tajomstvo, hľadanie a spoznávanie nových ľudí – či už sú to kolegovia alebo postavy, ktoré stvárňujeme. Obdobie skúšok tak so sebou prináša množstvo zaujímavých debát a v takejto atmosfére sa cítim mimoriadne dobre“, uzatvára Viki Ráková, ktorú môžete v súčasnosti na JOJke vidieť ako Agátu Fodrászovú v dennom seriáli Panelák, alebo Tünde Gyönyörü v sitkome Kutyil, s.r.o.