Panta Rhei Awards

Panta Rhei Awards 2018: Kto získa prestížne knižné ocenenia?

Panta Rhei Awards je knižné ocenenie, ktoré sa koná už desiaty rok. Jej organizátorom je najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku - Panta Rhei. V šiestich kategóriách rozhodli o výsledkoch čitatelia prostredníctvom online hlasovania. Slávnostné predávanie cien sa koná už dnes večer o 19:30 hod. a vy ho môžete sledovať naživo.

Ako funguje výber nominovaných spisovateľov?

Panta Rhei pripravila zoznam 5 najpredávanejších titulov a ich autorov podľa daných kategórií. Čitatelia mohli do 31.3.2019 hlasovať a vybrať tak víťazov Panta Rhei Awards 2018. Mená víťazov zverejníme počas galavečera.

Okrem 6 kategórií, v ktorých hlasujú čitatelia, prinášame aj 2 ocenenia, v ktorých rozhoduje odborná porota, ktorá zasadá v zložení: riaditeľka literárneho informačného centra Miroslava Vallová, literárny kritik Dado Nagy, publicista a šéfredaktor Magazínu o knihách Martin Kasarda, publicista a komentátor Róbert Kotian, literárny kritik a publicista Matúš Mikšík. V kategórii Sieň slávy Panta Rhei sa k členom poroty pridáva aj výkonný riaditeľ Panta Rhei Miloš Božek.

Sledujte Panta Rhei Awards už dnes večer naživo na joj.sk o 19:30 hod.!