Hanička a Murko

Výborná správa pre všetkých škôlkarov - živý prenos koncertu Haničky a Murka!

Televízia JOJ pripravila pre deti ďalší premiérový program. V utorok 21. apríla si naši najmladší diváci budú môcť pozrieť živý prenos z koncertu najobľúbenejšej bábkovej dvojice Hanička a Murko.

Malú speváčku Haničku a jej kocúrika Murka si za krátku dobu obľúbilo veľa detí. Túto najobľúbenejšiu bábkovú dvojicu deti poznajú z Youtube, kde majú 26-miliónov videní, ale aj z CD a DVD, či zo živých koncertov po celom Slovensku. Haničku a Murka deti sledujú aj v Detskej televízii JOJKO, ktorá vysiela ich seriál Hanička a Murko pre najmenších, pesničky a najnovšie aj informačné video pre škôlkarov o koronavíruse.

Spoločenská situácia, ktorá súvisí s ochorením COVID-19, prerušila aj Koncertné turné 2020 Haničky a Murka. Ich hodinové vystúpenie, ktoré je kombináciou živého a dynamického koncertu a bábkového divadla, muselo byť v 11 mestách presunuté na jeseň alebo zrušené. Televízia JOJ oslovila tvorcov projektu a ponúkla im možnosť odohrať koncert a preniesť ho do obývačiek všetkým malým škôlkarom prostredníctvom live streamu na stránke www.joj.sk. Živý prenos koncertu Haničky a Murka bude v utorok 21. apríla o 10.00 hod.

Spolupráca Haničky a Murka a televízie JOJ je súčasťou jedinečného detského projektu. Tí, ktorí sa túžia zúčastniť tohto živého koncertu, si môžu zakúpiť rodinný listok na www.joj.sk a tiež v sieti Ticketportal a Inviton v hodnote 3,99 €. Po zaplatení dostanete do emailu unikátny kód, ktorý vám umožní koncert sledovať v tej najvyššej obrazovej kvalite. Ak chcete zdieľať radosť z pesničkovo-divadelného
vystúpenia Haničky a Murka, môžete kúpiť lístok aj svojim kamarátom. Koncert sa prenáša naživo v presne určenom čase a nebude možné pozrieť si ho neskôr v archíve.

Vystúpenie Pesničky pre škôlkarov

Hanička a Murko sú medzi detskými speváckymi dvojicami jedineční - ide totiž o priateľské a farebné bábky. Spoločnosť dvom bábkam robí tím štyroch bábkohercov: dvaja vedú Haničku a Murka, ukrytí za kulisami a dve sú v pozícii ich veľkých kamarátiek - ako  sprevádzajúce speváčky a herečky. Vďaka tejto kombinácii je ich vystúpenie naozaj veľmi živé a pútavé. Aj keď deti nemôžu byť s Haničkou a Murkom a ich veľkými kamarátkami v jednej sále, veríme, že sa hravá atmosféra koncertu prenesie aj k nim do obývačiek a že sa pri tanci zabavia a vyjašia. Koncert je určený hlavne deťom v škôlkarskom veku. Spoločne s Haničkou a Murkom si zaspievame obľúbené hity z prvého CD (ako napr. Autá, Slniečko, Ika-tikagymnastika), ale predstavia vám predovšetkým nové pesničky z druhého CD
(napr. Princezné, Hasiči, Zúbok, Mačiatka a ďalšie).

;feature=youtu.be

Viac informácii nájdete na facebookovej stránke Hanička a Murko a na stránkach www.hanickaamurko.sk a www.joj.sk.

Hanička a Murko a televízia JOJ vám prajú príjemný zážitok a veľa radosti s veselými detskými pesničkami!