TV JOJ logo

Zábavné soboty na JOJke

Televízia JOJ ponúkne už túto sobotu, 3. októbra, dvojporciu zábavy. V absolútnej premiére vám predstavíme nový seriál Uhorčík - vtipnú recesiu a odľahčenie zbojníckej témy na ľudovú nôtu a po nej ďalšiu časť šou Zlatá maska.

Pripravte sa na poriadnu dávku humoru. Pripravili sme pre vás zbojnícky príbeh, ktorý sa nikdy nestal, ale pobaví. Taká je JOJkárska jesenná novinka Uhorčík. O námet a scenár nového seriálu sa postaral René Štúr, ktorý má na svojský humor talent a tiež televíznu prax. V spolupráci so Sväťom Malachovským či s Mariánom Labudom ml. v hlavných úlohách prinesú na obrazovky bežne nevídaný formát v podobe ľahkej, oddychovej slovenskej paródie na zbojnícke výčiny Jánošíkovej družiny, v ktorej sa historické fakty rozchádzajú a dozvedáme sa, že skutočným lídrom a lišiakom v jednej osobe nebol Jánošík, ale Uhorčík. A ten je stále o krok vpred. Až tak, že svoju dobu predbehol a zostal nepochopený celou družinou. Napriek tomu sa s láskou stará o Jánošíkov imidž a snaží sa z neho vykresať vzor, ktorý by mohli nasledovať generácie. Je krôčik od úspechu. Už len ukočírovať Hrajnohu (Marián Labuda ml.), Slotovčíka (Tomáš Bezdeda), Ilčíka (Martin Mihalčín), Hendykepčíka, Rapčíka(Nathael Luciano Tsimbazafy) , Gejdošíka (Sväťo Malachovský)a pospolitý
ľud. Potom grófa (Sväťo Malachovský) a grófku Somlónyi (Henrieta Jančišinová–Kolláriková), ich dcéru (Karin Haydu) a hordu drábov pod vedením Csákyho (Jozef Adamčík). A ešte k tomu konkurenčnú zbojnícku družinu... Aj keby to Uhorčík všetko zvládol, čaká ho najväčšia výzva - jeho dvojča Brigita. Jasnovidka a ježibaba, ktorá má Uhorčíka na háku.

Dvanásťdielny Uhorčík je pretkaný ľudovými piesňami a tancami profesionálov a tvorcovia do deja zakomponovali prvky folklóru s autentickými kostýmami zbojníckej doby. Prepojenie súčasnosti s minulosťou, prostredníctvom satirických gagov, má ambíciu poskytnúť divákom všetkých vekových kategórií priestor na uvedomovanie si rozdielnosti vnímania života kedysi a dnes. Ide tak o jedinečný námet
s potenciálom historicko-politickej satiry, s vyjadreniami niektorých súčasných politických postáv, ktoré v spoločnosti rezonujú - čo takisto prináša komické situácie, hlavne pre mladú generáciu. 

Po premiére seriálovej novinky ponúkneme našim divákom ďalšiu časť šou Zlatá maska. Detektívi budú mať aj tento raz zamotanú hlavu z indícií a vy si nenechajte ujsť napínavé rozuzlenie – kto sa skrýva pod maskou?

V sobotu, 3. októbra 2020, bude na JOJke Uhorčík o 20:35 a Zlatá maska 21:30!