slovania_header

Unikátny seriál TV JOJ Slovania je v ponuke služby HBO Max

JOJ Group postúpila vysielacie práva na svoj výpravný seriál Slovania platforme HBO Max. Seriál, ktorý vznikol v slovensko-ukrajinskej koprodukcii a bol nakrútený na Ukrajine, bude uvedený na HBO Max s českými, slovenskými a anglickými titulkami v premiére už dnes, 9. júna.

Seriál Slovania nakrútila televízia JOJ v slovensko-ukrajinskej koprodukcii, v produkčnom trojlístku spoločností Wandal Production, European Partnership Media Group a Slovenská produkčná. Tak veľkovýpravný seriál bol v čisto slovenských podmienkach nerealizovateľný, ale s podporou ukrajinského ministerstva kultúry sa ho podarilo nakrútiť vo svetovej kvalite. 

Dvanásťdielny slovensko-ukrajinský seriál Slovania, ktorý sa nakrúcal v Žytomyri a v jeho okolí neďaleko Kyjeva, je fiktívnou  rekonštrukciou historickodobrodružného príbehu zo 7. storočia nášho letopočtu v čase pred spojením slovanských kmeňov. Viac informácií o seriáli nájdete na webe joj.sk/slovania.

O seriály JOJ je v zahraničí záujem

O práva na seriál Slovania majú záujem aj ďalšie streamovacie služby a sú predmetom rokovania vo viacerých európskych krajinách. JOJ Group tak pokračuje v úspešnom predaji vlastnej produkcie do zahraničia, pričom v posledných rokoch mali o ňu záujem nielen krajiny z Európy a Blízkeho východu, ale aj z Latinskej Ameriky. Rodinný seriál Divoké kone kúpili vysielatelia vo Francúzsku, v Maďarsku,
v Poľsku, Rumunsku aj v Argentíne. Česká televízia Prima už od JOJky kúpila práva na viaceré seriály – kriminálku Za sklom, historickú detektívku 1890 či komediálny seriál Prázdniny. Maďarská verejnoprávna televízia dosiaľ odvysielala okrem Divokých koní aj rodinný seriál ZOO, historický 1890 a seriál Prázdniny je pripravený do vysielania.