Video, ktoré vás dojme: Krásne jojkárky priniesli do azylového domu kusisko radosti!

Mnohokrát mali slzy na krajíčku...

Sú krásne, úspešné, majú skvelú kariéru a v živote sa im darí. Hovoríme o moderátorkách, ktoré poznáte z obrazoviek televízie JOJ – o Danke Strculovej z Novín o 17-tej a o Stanke Pavolovej z Top Staru. Obe blondínky však vedia veľmi dobre, že nie všetci ľudia mali v živote toľko šťastia. Aj preto sa rozhodli zapojiť do krásneho charitatívneho projektu, v rámci ktorého navštívili azylový dom v Malackách. Matkám a ich deťom, ktoré boli týrané alebo sú v sociálnej núdzi, priniesli škatule plné detského oblečenia, hračiek a plyšákov. Reakcia na seba nenechala dlho čakať a smutné detské očká sa v priebehu sekundu naplnili nefalšovanou radosťou, akú sme už dávno nevideli. „Charita je vec, ktorú sme povinní robiť. Ja vlastne vraciam to, čo som dostala, keď som bola dieťa. Teraz, našťastie, som v situácii, že mám peniaze na základné veci a prosto sa musím venovať ľuďom, ktorí na to nemajú,“ prezradila Danka Strculová, ktorá sa netají tým, že nevyrastala v prepychu a luxuse. Keďže pochádza z rodiny, v ktorej vyrastali štyri deti, vie, čo znamená odriekanie.

Pomoc slabším nie je cudzia ani Stanke Pavolovej. Návšteva azylového domu v Malackách nebola jej prvou skúsenosťou s týranými či núdznymi matkami a ich deťmi. Už dlho sa aktívne a odhodlane venuje charitatívnej činnosti. Zorganizovala niekoľko zbierok a podobné miesta navštevuje veľmi často. Prečo to vlastne robí? „Jeden človek mi povedal, že nie je dôležité, kto čo hovorí, ale kto to hovorí. Ak by to tak bolo, tak by som bola veľmi rada, ak by som oslovila aj iných ľudí, aby sa pridali k dobrým veciam a robili dobré veci. Nemôžete si vybrať týrané deti alebo týrané matky. Je kopec bytostí, ktorým treba pomôcť. Stačí, ak sa niekto na tú cestu podujme. Dá to nielen jemu, ale aj tej spoločnosti. Aby to mohla byť reťazová reakcia,“ myslí si Stanka.  

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.