Ako z filmu: Jej muža vyhlásili za mŕtveho, po desiatich rokoch zazvonil pri dverách!

To však ani zďaleka nie je všetko...

Udalosti, ktoré sa stali v rodine 41-ročnej Miriam Račkovej, pripomínajú naozaj veľmi zlý sen. Jej najstaršia, dnes už 23-ročná dcéra Nikol od svojich trinástich v rodine supluje mamu aj napriek tomu, že stále žije. Všetko sa to začalo pred desiatimi rokmi, keď ich otec zo dňa na deň zmizol bez stopy. Keďže po sebe nechal množstvo dlhov, mali čo robiť, aby ich vyplatili. Po štvorročnom pátraní polícia muža vyhlásila za mŕtveho. V decembri 2016 však „vstal z mŕtvych“ a jedného dňa rodine zazvonil pri dverách. Bolo to presne v čase, keď Miriam bojovala s onkologickým ochorením. Smútok, radosť, žiaľ, hnev, výčitky. V jeho manželke aj v deťoch sa miešali azda všetky emócie. Hoci sa lekári snažili popasovať s jeho onkologickým ochorením, svoj boj krátko po návrate prehral. Vtedy prišla ďalšia rana. Manžela a otca ani nemohli po smrti hneď pochovať, pretože raz už za mŕtveho vyhlásený bol. Svojho pokoja sa dočkal až tri mesiace po smrti.

​Do celej tejto drámy sa primiešal aj fakt, že nešťastná žena v priebehu dňa z ničoho nič odpadáva. Kolapsové stavy ju chytajú aj päťkrát do dňa. V dôsledku toho je nemožné, aby sa niekde zamestnala. Keď požiadala o invalidný dôchodok, pochopenia sa nedočkala. „Žena, ktorá päťkrát denne odpadávala, si žiadala o invalidný dôchodok. Jej bolo povedané, že len polovičný. To znamená, že by mala chodiť na štyri hodiny do roboty. Akože, sorry, keď päťkrát do dňa odpadáva, má sa niekde zamestnať? To je úplne choré a nezmyselné,“ povedal moderátor Vilo Rozboril. Všetky finančné záležitosti tak má opäť na pleciach najstaršia dcéra Nikol, ktorá čo zarobí, to investuje do svojich súrodencov a mamy. Pomoc, ktorú dostanú od Siedmeho neba, bude preto pre ich rodinu naozaj existenciu zachraňujúca.

Sledujte reláciu V siedmom nebi každú nedeľu o 20:35 na JOJke!

 

Tagy: V siedmom nebi

HLÁŠKYZ RELÁCIE

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.