Nedostatok peňazí ich trápi každý deň: Traja ľudia žijú z 80 eur mesačne!

Všetky problémy tejto rodiny začali, keď zomrela chlapcova mamka.

Najväčším snom 12-ročného Jožka zo Svidníka je stať sa hasičom. Zatiaľ však spolu so svojimi starými rodičmi hasia len existenčné problémy v ich rodine. Chlapec totiž nežije s rodičmi, ale so starkými v skromnom príbytku. Všetko sa to začalo pred štyrmi rokmi, keď mama Monika šla von a už sa nevrátila. Našli ju totiž v meste obesenú. Hoci polícia nezistila cudzie zavinenie, starkí tomu neveria. Dcérinu smrť si dodnes nevedia vysvetliť. Podľa ich slov nič nenasvedčovalo tomu, že by chcela skoncovať so životom. Monika vraj bola veselá, milovala život a vždy sa usmievala. Odchod milovanej maminy niesol veľmi ťažko aj samotný Jožko. Stále mu chýba a s jej stratou sa nevie vyrovnať.

Okrem bolesti zo straty dcéry sa starkí boria aj s finančnými problémami. Dedo Jozef je na invalidnom dôchodku a Mária zatiaľ nedostáva žiadne peniaze. Invalidné si vybavuje aj ona, pretože nemôže pracovať. Jednak kvôli veku a jednak aj preto, lebo dostala mozgovú príhodu a to priamo nad hrobom svojej dcéry na Dušičky. Keď manželia vyplatia poplatky za byt, na mesiac im ostane na stravu a živobytie žalostných 80 eur. Nie je preto žiadna šanca, aby svoje bývanie zveľadili či si dopriali nejaký oddych. Ich životy radikálnym spôsobom zmení podpredseda vlády Slovenskej republiky a minister vnútra Robert Kaliňák. Okrem toho, že pre budúceho hasiča Jožka pripraví nádherné dobrodružstvá, postará sa aj o to, aby títo skvelí ľudia žili v naozaj dôstojných podmienkach.

Sledujte reláciu V siedmom nebi už v nedeľu o 20:35 na JOJke!

Všetky epizódy nájdete aj v našom bezplatnom archíve!

 

Tagy: V siedmom nebi

HLÁŠKYZ RELÁCIE

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.