Zázrak! Onkopacientka Maťka videla biele svetlo, lekári jej dávali malú nádej a potom...

Rozprávanie mladého dievčaťa je doslova mrazivé.

Mať dobrého a skutočného priateľa je pre každého človeka azda jedna z najdôležitejších vecí. Šťastie spoznať niekoho takého mala aj Martinka z Bernolákova. Svoju najlepšiu kamarátku však spoznala na mieste, kde by ste to nečakali – na onkológii. Martinka aj Veronika sa zoznámili v čase, keď sa obe liečili na onkologické ochorenie. Stala sa z nich nerozlučná dvojica a navzájom sa podporovali. Obe dievčatá si diváci Siedmeho neba určite veľmi dobre pamätajú z decembrovej časti, v ktorej Martinka vysnívala splnenie sna pre svoju ťažko chorú kamarátku. Teraz sa karta obráti a sen sa bude plniť práve jej. Sympatické dievča si totiž pred časom muselo svoj život doslova vybojovať. Postihla ju rakovina lymfatických uzlín a nádory mala v pečeni, v obličkách a v kostiach. Po čase sa jej zdravotné problémy zhoršili a Martinka bojovala so šialenými bolesťami. Ako sama povedala, niekedy si myslela, že tú bolesť nevydrží.

Po tomto utrpení však prišla ešte väčšia rana osudu.  „Najhorší moment bol, keď som mala zápal čreva a sepsu v krvi. Mala som nízky tlak a musela som ísť ležať na ARO. Museli ma držať v umelom spánku pod liekmi. Tam som bola tri týždne. Začali mi odchádzať orgány, mala som zápal pľúc. To bol naozaj boj o život. Akože, naozaj som zahliadla to biele svetlo. Lekár potom povedal mamine, že už mi nevedia pomôcť, lebo všetky lieky už vyskúšali. Ale Boh mi dal druhú šancu,“ povedala vysokoškoláčka s úsmevom. Život mladého dievčaťa vtedy doslova visel na vlásku a lekári jej už nedávali takmer žiadnu šancu pre množstvo diagnóz. Keď za ňou prišla mama do nemocnice, zrazu sa prebrala a otvorila oči. Pre všetkých to bol hotový zázrak a až niečo medzi nebom a zemou. Dievčina pre vážnu chorobu nemohla pred pár rokmi navštíviť svoj vysnívaný Paríž, z čoho bola strašne smutná. Vďaka Siedmemu nebu sa však jej sen splní a to dokonca dvakrát. Nielenže si užije Paríž, ale bude v ňom aj so svojou najlepšou kamarátkou – Veronikou...

Sledujte reláciu V siedmom nebi už v nedeľu o 20:35 na JOJke!

Všetky epizódy nájdete aj v našom bezplatnom archíve!

Tagy: V siedmom nebi

HLÁŠKYZ RELÁCIE

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.