Matúškove mydielka sú na Slovensku obrovským hitom: Odpadnete, čo sa mu už podarilo!

Projekt tohto chlapca má v drogériách veľký úspech.

Vďaka relácii V siedmom nebi sa celé Slovensko dozvedelo o 10-ročnom Matúškovi, ktorý už niekoľko rokov doma ručne vyrába mydielka s hračkami. Výťažok z ich predaja potom dáva svojim rodičom, ktorí za získané peniaze kupujú plienky pre staršieho syna s ťažkou formou detskej mozgovej obrny. Matúš je naozajstný hrdina a napriek svojmu veku je to veľký človek. Siedmemu nebu sa podarilo dohodnúť so sieťou 101 drogerie, ktorá dala chlapcovi možnosť predávať svoje mydielka v ich predajniach. A stalo sa niečo neuveriteľné. „Bol abnormálny dopyt po tých mydielkach. Ľudia si už chceli vyberať, aký typ mydielka a čo tam bude za hračku,“ povedal v reportáži Mariky Dulajovej zástupca spoločnosti Matej Krajčík. Keďže po mydielkach bol šialený dopyt, Matúšovi neostalo nič iné, len často a rýchlo dopĺňať svoj tovar.

Zdroj: Facebook/OZ Čarovný prútik

Úspech, ktorý sa dostavil, je fantastický. Za jeden mesiac sa vyzbieralo 13 200 eur. „Peniažky, ktoré sme dostali, sme už stihli investovať na pobyt v hyperborickej komore. Dýcha sa tam 96- percentný kyslík a je dosť veľká pravdepodobnosť, že sa aktivujú spiace centrá v mozgu,“ povedala mama Martina. Liečba priniesla prvé ovocie. Rodičia sa totiž po osemnástich rokoch sa dočkali toho, čo je pre nás úplne bežné – Kubko začal rozprávať. Keďže sa ale predajom vyzbieralo viac peňazí, než táto rodina potrebuje, mladý filantrop sa rozhodol s tržbou naložiť po svojom. „Vďaka môjmu projektu Vymydli si máme plienky na rok dopredu a dokonca budeme pomáhať niekomu, keď bude potrebovať,“ povedal hrdo.

Matúškovi a jeho rodine držíme palce!

Tagy: V siedmom nebi

HLÁŠKYZ RELÁCIE

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.