Silné ženy, ktoré bojujú s nepriazňou osudu ako levice: TOTO sú hrdinky Siedmeho neba!

V obľúbenej relácii V siedmom nebi sme tento rok v adventných epizódach spoznali množstvo hrdiniek zo všetkých kútov Slovenska. Sú to silné ženy, ktoré sa napriek nepriazni osudu nevzdali a bojujú. Za svoj život, za svoje deti, za svoju rodinu. A všetky si zaslúžia náš rešpekt!

Vdovy Karin a Kristína:
Kristína a Karin sú dve ženy, ktoré
tento rok veľmi náhle a nečakane prišli o mužov svojich životov. Hoci by sa radšej spoznali v inej životnej situácii, spojila ich práve spoločná bolesť. Obe dostali pomocnú ruku zo Siedmeho neba, ktoré sanovalo ich životnú situáciu po strate partnerov.

V7N - vdovy Kristína a Karin Zdroj: TV JOJ

Statočná mama Dáša:
Sympatickej Dáši sa pred 26 rokmi narodil syn Jakub. Aj keď prišiel na svet ako zdravé dieťa, situácia sa zvrtla tak, že dnes je odkázaný na starostlivosť 24/7. Musí ho prebaľovať, kŕmiť, holiť, sprchovať i holiť. Kubkovo postihnutie sa stalo dôvodom pre rozpad jej vzťahu. Jeho otec totiž nezvládol jeho diagnózy a odišiel od nich so slovami, že sa nebude starať o kripla. Dáša tak ostala na všetko sama. Navyše, vychováva aj svoju vnučku, ktorej sa jej matka, teda Dášina dcéra, vzdala.

V7N - mama Dáša Zdroj: TV JOJ

Onkopacientka Andrea:
Tridsiatnička Andrea, ktorá sa stará o svojich dvoch synov úplne sama. Hoci je takých žien na Slovensku veľa, osudom ťažko skúšaná žena má svoj kríž o to ťažší, že mladší Damiánko sa narodil s autizmom. Akoby toho už nemala dosť, do všetkých problémov so synom jej v 33 rokoch diagnostikovali rakovinu. Onkologická pacientka však ostala na svoju chorobu i na deti sama. Jej partner to totiž nezvládol. Pomohlo jej Siedme nebo a v spolupráci s partnerom relácie pre ňu zabezpečilo auto.

V7N - mama Andrea Zdroj: TV JOJ

Náhradná mama Silvia:
Štyridsiatničku Silviu z Košíc nemôžeme nazvať inak ako hrdinka. Pred detským domovom a neistou budúcnosťou totiž zachránila 5 detí vo veku od 2 do 7 rokov. Ich matka sa ich, ktorá je Silviinou mladšou sestrou, sa ich jednoducho povedané vzdala. Keď sa ich Silvia ujala, deti boli nielenže vyhladované, ale aj zanedbané, nevychované, úzkostné a choré. Deti nemali základné hygienické návyky a boli nevychované.

V7N - náhradná mama Silvia Zdroj: TV JOJ

Mama Zlatica:
Život mamy Zlatice a jej dcéry Vanesky vôbec nie je ľahký. Tínedžerkin biologický otec s nimi nežije, pretože podľa ich slov dal namiesto rodiny prednosť alkoholu a drogám. Životom sa tak pretĺkajú samé dve, dôsledkom čoho sú veľké finančné problémy. Smutné ale je, že v niektorých mesiacoch sa ocitnú v tak zlej situácii, že Zlatke neostanú peniaze ani na lieky, ktoré nutne potrebuje. Bojuje totiž s vážnymi zdravotnými problémami. Máva silné astmatické záchvaty, trpí na cukrovku a má aj ťažkosti so srdcom. Siedme nebo im pomohlo vyriešiť otázku bývania na veľmi dlhú dobu a tak konečne zažili pokojné Vianoce.

V7N - mama Zlatica Zdroj: TV JOJ

Odvážna Danka:
Danka ešte donedávna žila v úplnej idylke, pretože mala všetko, po čom túžila. Milujúceho partnera, zdravé dieťa a vlastný dom, ktorý si spoločne jemne prerobili. Harmonický život sa ale náhle, ako lusknutím prsta zmenil. Jej partner začal brať drogy a bral jej peniaze. Mladá žena neváhala a partnera vyhodila z domu. Vedela, že sa jej nebude žiť ľahko, navyše, keďže bola tehotná, no s drogovo závislým mužom by to bolo ešte ťažšie. Siedme nebo jej spolu s moderátorkou Anetou Pariškovou zabezpečilo dostatok dreva na kúrenie, ktoré jej chýbalo a taktiež všetko potrebné pre príchod nového života.

V7N - mama Danka Zdroj: TV JOJ