Veselé Vianoce želajú chobotnice

Veselé Vianoce želajú chobotnice

Čo všetko sa môže stať, keď sa vám chobotnice miešajú do súkromia?

V pokračovaní komédie Chobotnice z druhého poschodia sa päť stretnene s manželmi Holanovcami, ich deťmi Evou a mladším Honzíkom a dvoma chobotničkami, vymodelovanými zo zvláštnej podmorskej hmoty. Aj tentoraz spôsobia zmätky a chaos. Najskôr v Lhote, kde sú deti u svojho dedka, a potom na pražskej Kampe, kde Holanovci bývajú. Ich ďalšie dobrodružstvá však sprevádzajú dva problémy - prvým je hroziaci rozvod manželov Holanovcov, druhým snaha profesora Georga nájsť záhadnú hmotu, ktorá by sa mohla stať lacným zdrojom elektrickej energie.
Pokračovanie komédie Chobotnice z druhého poschodia.
Pražský ostrov Kampa je miestom, kde sa neustále dejú zázraky. V malebnom domčeku nad Čertovkou bývajú Eva a Honzík Holanovci, ktorí si z dovolenky v Portugalsku priviezli prahmotu podobnú plastelíne a vymodelovali si z nej dvoch kamarátov - živé, bystré, čulé a veľmi zvedavé farebné chobotničky Zelenú a Modrého. Ale čo všetko sa môže stať, keď sa vám priateľské chobotnice začnú miešať do súkromia?

Československá rodinná fantazijná komédia (1986)
Hrajú: P. Zedníček, D. Havlová-Veškrnová, Ž. Fuchsová, M. Šimáček, M. Macháček, J. Bláha, P. Kočí, V. Brodský, B. Rösner, O. Kaiser, K. Lojdová, V. Kratina, J. Kanyza, O. Šimánek, N. Divíšková, J. Kretschmerová, J. Moučka, O. Havelka a ďalší.
Postavy nahovorili: Jiřina Bohdalová - hlas (Zelená), František Filipovský – hlas (Modrý)
Réžia: Jindřich Polák