x factor 2014 2

Od svojej premiéry v roku 2004 sa formát X Factor stal natrvalo najsledovanejšou šou v Británii, kde tento rok vstúpil už do desiateho ročníka. Šou lámala divácke rekordy aj v ďalších krajinách. Túto jeseň vysiela X FACTOR už po tretíkrát aj najnáročnejší americký televízny trh, kde je porotcom samotný tvorca show Simon Cowell. Túto verziu môžu rovnako po tretíkrát za sebou sledovať aj diváci na Slovensku prostredníctvom televízie PLUS.

Spevácka súťaž je určená pre mladé aj staršie talenty, jednotlivcov, dvojice, či skupiny – pre všetkých, ktorí majú  výnimočný hlas, vedia sa pohybovať na pódiu a vystupovať pred ľuďmi, no predovšetkým pre tých, ktorí majú legendárny faktor X – teda charizmu alebo nepomenovateľný element, ktorý robí z obyčajného speváka hviezdu.

Z doterajších ročníkov už vyšlo niekoľko hviezd, medzi najznámejšie patria napríklad Alexandra Burke, či Leona Lewis. X Factor prichádza po prvýkrát aj priamo na Slovensko. Prvého víťaza spoznáme už v prvej polovici roku 2014. Už teraz sa môžu hlásiť všetci, ktorí si myslia, že majú talent a chcú vyhrať cenu, ktorá im zmení život. Prihlásiť sa môžu v štyroch kategóriách - dievčatá, chlapci, starší ako 28 rokov a skupiny. Nemáme žiadne obmedzenia.

X Factor Slovensko prichádza. Najväčšiu spevácku show diváci uvidia na obrazovkách TV JOJ už v prvej polovici roku 2014.