Bleskové správy - Ikar

Nový špionážny triler: Na Slovensko prichádza bestseller Bleskové správy!

Novinku od Ikaru si zamilujete.

Známe organizácie ako Fatah, Hamas, Hizballáh, či Mosad. A napríklad aj Ariel Šaron, bývalý izraelský premiér. Nový napínavý triler Bleskové správy od autora viacerých bestsellerov Franka Schätzinga sa odohráva na pozadí príbehu dvoch židovských rodín, ktoré sa koncom 20. rokov minulého storočia prisťahovali do Palestíny.
Nová krajina je plná legiend, zápasov a nádejí.
Židia, Arabi i britskí kolonialisti zvádzajú urputné boje o to, kto v nej bude vládnuť...

Príbeh sa začína v roku 2008 v severných provinciách Afganistanu, no potom sa vracia do minulosti, do Palestíny roku 1929.

Krízový spravodajca Tom Hagen je hviezda. Svetové médiá sa trhajú o reportáž od neho, preberá si jedno ocenenie za druhým. Hagen sa špecializuje na bojmi zmietané krajiny Blízkeho východu a vždy prináša reportáže zo samého pekla.

Až v Afganistane ho šťastena opustí. Jeho profesionálna povesť je definitívne zruinovaná, márne sa usiluje vrátiť na televízne obrazovky. Tri roky sa horko-ťažko pretĺka, až sa mu v Tel Avive dostanú do rúk materiály izraelskej kontrarozviedky.
Hagen zavetrí šancu. Chytí sa jej a nevedomky spustí smrtiacu lavínu...

Zoznámi sa s mladou lekárkou Yael Kahnovou a prekvapene zisťuje, že aj jeho vlastný príbeh je úzko spätý s históriou Izraela. Lenže s Yael po boku sa jeho problémy ešte len začínajú.

Bleskové správy je napínavý triler na pozadí epickej ságy. Skvelý príbeh sa točí okolo stále aktuálnych problémov, ako je spolužitie Izraelčanov a Palestínčanov, o boje na tomto posvätnom mieste, o snahách vyťažiť a ovládnuť tento kúsok zeme.
Pritom nejde len o triler, špionážny román, ale aj o zaujímavý pohľad na palestínsko-izraelský problém, ktorý už dlhé desaťročia zapĺňa stránky novín, televízne obrazovky i internetové portály.

Začítajte sa do nového trileru Bleskové správy od Franka Schätzinga.