Ukrutní piráti mali slabosť na módu: Nosili podväzky a hodvábne pančuchy!

Kvôli oblečeniu boli schopní zdemolovať loď.

Plavba oceánom v každom počasí nútila pirátov starať sa o svoj zovňajšok. Minimálne o to, čo budú mať počas plavby oblečené. Pokiaľ sa chceli piráti udržať v dobrom zdravotnom stave aj v nepriaznivom počasí, museli myslieť na teplé a praktické oblečenie. Piráti zo 17-teho storočia sú známi plátenými košeľami, bavlnenými nohavicami pod kolená, ktoré si upevňovali farebnými podväzkami. Nohavice dopĺňali vlnené pančuchy, z ktorých mali viacero kusov, aby keď sa im náhodou premočili, mohli ich vymeniť za ďalšie. Pančuchy už dopĺňali len módne topánky s ozdobnou sponou. Samozrejme, nechýbali rôzne klobúky, šatky či vlnené čiapky.

Pirátski kapitáni sa v móde priam vyžívali a ich oblečenie bolo skutočne pestré. Prepadnutú loď často zdemolovali len kvôli hodvábnym pančuchám či honosnému kabátu...

Nechajte sa preniesť do sveta pirátov s dobrodružným pirátskym seriálom Čierne vlajky, ktorý môžete sledovať dnes o 22:50 na JOJke!

O SERIÁLI ČIERNE VLAJKY

Obávaný pirátsky kapitán Flint prijíma do svojej posádky mladého nováčika Johna, ktorého meno bude o niekoľko rokov poznať celý svet. Kapitán Flint a jeho piráti bojujú o svoje prežitie na ostrove New Providence, na ktorom stojí ich pirátska základňa. V roku 1715 však svetové mocnosti zvyšujú intenzitu boja proti námorným lúpežníkom, pretože v oblasti západnej Indie dlhodobo ohrozujú námorný obchod. Zákony každej civilizovanej krajiny vyhlasujú pirátov za „hostis humani generis“, nepriateľov celého ľudstva. Piráti na ne odpovedajú svojou vlastnou doktrínou a jednoducho vyhlásia totálnu vojnu proti celému svetu!

   

Používaním stránok prevádzkovaných TV JOJ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.