Zomrel profesor Snape z Harryho Pottera: Britský herec Alan Rickman prehral boj s rakovinou!

Svet prišiel o hereckú legendu.

Alan Rickman, ktorého diváci a filmový nadšenci poznajú ako predstaviteľa profesora Snape-a zo série z čarodejníckeho sveta Harry Potter, je mŕtvy. Dnes prehral boj s rakovinou a opustil tento svet vo veku 69 rokov. Okrem hlavne pre mladšiu generáciu legendárneho čarodejníckeho profesora stvárnil tento britský herec mnoho kultových postáv. Poznať ho môžete napríklad zo snímok ako Parfum: Príbeh vraha, Láska nebeská, Robin Hood alebo Smrtonostná prasca.

Pripomeňte si skvelé herecké výkony Alana Rickmana a sledujte jeden z jeho posledných filmov –  V kráľových záhradách v utorok o 20:15 na JOJ Cinema!

O filme:

Romantický príbeh z kráľovského dvora Ľudovíta XIV. Emancipovanú záhradníčku Sabine de Barra (Kate Winslet) zavolajú do Versailles, aby pre Kráľa Slnka vytvorila záhrady hodné jeho povesti. Musia hýriť nádherou akú ešte nikto inde nevidel. Sabine však čaká ťažká úloha. Prostredie, do ktorého vošla, je síce plné úsmevov, krásnych krinolín a napudrovaných parochní, no za tým všetkých sa skrývajú tajné vášne a nejedna špinavosť. Ak chce obstáť, musí byť nielen výnimočná, ale mať aj ostré lakte a odvážne srdce.

Používaním stránok prevádzkovaných TV JOJ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.