Nestarnúci francúzsky drsňák, ktorý vás rozosmeje: Toto je top 5 filmov Jeana Rena!

Keď francúzsky šarm dobyje celý svet.

Francúzsko nie je len krajina obdivovaná vďaka skvelým jedlám, povestným vínam či nezameniteľnému jazyku, ale nemenej známa je svojou kvalitnou filmovou produkciou a zvučnými hereckými menami. Hĺbavé oči, veľký nos a úžasné herecké výkony robia zo Jeana Rena azda najznámejšieho francúzskeho herca súčasnosti. Tento 66-ročný rodák z marockej Cassablancy sa do povedomia divákov dostal už v roku 1988, keď mu režisér Luc Besson ponúkol účinkovanie vo filme Magická hlbočina. Za neskoršiu postavu „čističa“ v Brutálnej Nikite si získal celosvetovú priazeň fanúšikov a odvtedy ostal najvernejší práve imidžu drsného chlapíka, nekompromisného policajta či tajného agenta. Časom dobyl Ameriku a o jeho hereckých kvalitách sa dozvedel celý svet. Roly zlých chlapcov ho postupne preslávili aj vďaka takým kinohitom ako Godzilla, Mission: Impossible a Ronin. Občas však svoju surovú masku odhodí a zahrá si v komédiách. Aj v nich je samozrejme Renov herecký výkon rovnako presvedčivý. V súkromí ho podporuje jeho manželka poľského pôvodu, ktorá je od neho o 24 rokov mladšia, modelka Zofia Borucka, a ich dvaja spoloční synovia.

Toto je jeho "5 naj" filmov:

TOP 5 - Ronin

Legenda francúzskeho filmu, Reno, sa stretla s legendou amerického filmu, Robertom De Nirom, v starom dobrom kriminálnom filme. Klapalo im to spolu skutočne náramne. Vonkoncom nešlo len o klasickú naháňačku v Paríži, pri ktorej chce jeden druhého dobehnúť, ale aj o boj o dobrodružstvo, lásku, priateľstvo a zradu. Ak chcú títo novodobí samurajovia získať tajomný kufrík, musia si začať dôverovať. Na to však vôbec nie sú zvyknutí a jediná cesta je prekonať sa.

TOP 4 - Návštevníci
V tejto snímke Reno tak trocha opustil svoj tradičný imidž drsného chlapíka. V Návštevníkoch, na rozdiel od jeho ostatných filmov, ho rozhodne nemôžete brať vážne. Ide bezpochyby o jeden z najúspešnejších momentov jeho filmovej kariéry, minimálne vo Francúzsku. Kto by povedal, že snímka o dvojici šialených stredovekých rytieroch, ktorí sa dostanú do súčasnosti, spôsobí taký rozruch a ešte k tomu získa deväť nominácií na francúzsku filmovú cenu Cézar? V súčasnosti sa nakrúca v poradí už tretia časť.

TOP 3 - 22 výstrelov
Reno stvárňuje bývalého mafiána, ktorý dal zbohom podsvetiu a rozhodol sa pre novú etapu života v ústraní. Vedie pokojný život, venuje sa svojej rodine, a to až do osudného dňa. Na parkovisku ho prepadnú maskovaní muži, ktorí naňho 22-krát vystrelia. Bývalý mafián paľbu prežije. Po zotavení mu hlavou víri len krutá pomsta. Film plný napätia je inšpirovaný skutočným príbehom z podsvetia francúzskej mafie.

TOP 2 - Magická hlbočina
Opäť ďalšia snímka, v ktorej sa Reno nepredstavil v klasickej role detektíva či ostrostrelca, no predsa má postava fanatického potápača Enza Molinariho s nimi mnoho spoločného. Enzo je totálne posadnutý prácou, kvôli čomu zabúda na okolie a ide až na dno svojich schopností. Jeho priateľ Jaques je potápač, aký nemá vo svete obdoby. Bez dýchacieho prístroja dosiahol hĺbky ako nikto iný. Práve to ho najviac irituje a chce ho za každú cenu poraziť. Príbeh je magický nielen svojím názvom, ale najmä miestom, kde sa odohráva. Práve more, v ktorom sa obaja cítia ako doma, je záhadnejšie než všetko ostatné na Zemi. Možno aj vy dostanete pri pozeraní chuť navliecť sa do plaviek a skočiť do mora.

TOP 1 - Leon
Úžasný príbeh o vzťahu medzi dvomi na prvý pohľad nezlúčiteľnými elementmi. Vo filme sa nečakane rozvíja milostný vzťah medzi 12-ročnou Mathildou, ktorej celá rodina bola vyvraždená a samotárskym a mlčanlivým nájomným vrahom Leonom. Leon je jedným z vrcholných diel režiséra Luca Bessona, o čom svedčí aj fakt, že sa nachádza na popredných miestach mnohých filmových rebríčkov. Postava Mathildy navyše otvorila dvere do filmového sveta známej herečke Natalie Portman.

Sledujte skvelý výkon Jeana Rena vo filme 22 výstrelov už dnes večer o 20:35 na JOJke!

Používaním stránok prevádzkovaných TV JOJ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.