Alan Rickman sa vzdal honorára za svoj posledný film V kráľových záhradách!

Čo ho k tomu viedlo?

Britský herec Alan Rickman nás opustil len pred niekoľkými dňami a smúti za ním celý svet. Alan dosiahol počas svojho života krásne úspechy. Zahral si v množstve filmov, dva režíroval a bol ocenený Zlatým glóbusom a cenou Emmy. Posledné ocenenie dostal v Prahe - cenu Kristián za prínos svetovej kinematografii, kde bol jednou z hlavných hviezd českej filmovej prehliadky Febiofest. Herec prišiel do Prahy predstaviť svoj posledný film V kráľových záhradách, ktorý režíroval a zároveň v ňom hral. Na tomto podujatí Alan Rickman priznal, že vo filme V Kráľových záhradách hral takmer zadarmo. Pre dennik.cz prezradil, že natáčať dobový kostýmový film je ekonomicky náročné, preto sa musí šetriť, kde sa dá. Redaktor na to poznamenal, že na ňom producenti filmu museli slušne zarobiť, čo Rickmen vzal s úsmevom. Vraj mu to neprekážalo, lebo šikovní producenti to síce robievajú, no on rád hral...

Zaspomínajte si na herca Alana Rickmana a pozrite si jeho posledný film  V kráľových záhradách dnes o 20:15 na JOJ Cinema!

O filme:
Romantický príbeh z kráľovského dvora Ľudovíta XIV. Emancipovanú záhradníčku Sabine de Barra (Kate Winslet) zavolajú do Versailles, aby pre Kráľa Slnka vytvorila záhrady hodné jeho povesti. Musia hýriť nádherou akú ešte nikto inde nevidel. Sabine však čaká ťažká úloha. Prostredie, do ktorého vošla, je síce plné úsmevov, krásnych krinolín a napudrovaných parochní, no za tým všetkých sa skrývajú tajné vášne a nejedna špinavosť. Ak chce obstáť, musí byť nielen výnimočná, ale mať aj ostré lakte a odvážne srdce.

Používaním stránok prevádzkovaných TV JOJ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.