Zážitok, na aký nezabudnete: Veľkolepá šou svetového formátu už dnes v Bratislave!

Nenechajte si ujsť jedinečnú vodnú šou.

Námestie M. R. Štefánika v Bratislave sa už dnes večer stane dejiskom jedinečnej šou, akú ste ešte doposiaľ na Slovensku nevideli. Spoločnosť Ferdinanda Martinegra na čele s Petrom Kurhajcom sa totiž rozhodli usporiadať multimediálnu vodnú šou, ktorou sa môžu pýšiť svetové metropoly ako Sydney, New York či Tokio. Záštitu nad projektom prevzal predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Peter Mihók. Unikátna a vizuálne mimoriadne príťažlivá šou Tancujúca voda: Od Tatier k Dunaju je tvorená laserami a takzvanou vodnou stenou. Vodná stena bude vytvorená pomocou špeciálnej trysky, ktorá bude dosahovať predpokladanú výšku 18 metrov a šírku 40 metrov. Približne 30-minútová multimediálna šou bude ukážkou najnovších laserových technológií a premietania na vodnú plochu.

V Bratislave sa podobná vodná atrakcia ešte nikdy nekonala a Slovensko sa tak vďaka tejto jedinečnej šou odohrávajúcej sa priamo na Dunaji zaradí medzi európske štáty, ktoré zažili toto vysoko kultúrne podujatie oslavujúce výdobytky techniky a krásy európskych tokov. To bude zároveň oslavou začiatku slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Deväťdesiat minút pred začiatkom predsedníctva sa na námestí venovanému slovenskému velikánovi M. R. Štefánikovi zoskupia tisícky divákov i významných hostí, aby spoločne oslávili jedinečný moment v novodobých slovenských dejinách. Pripravovaný program i vodná projekcia vyzdvihujú národnú hrdosť a silno sa hlásia k európskemu odkazu. Na rozľahlú vodnú plochu sa budú premietať obrazy zachytávajúce krásy slovenskej prírody, historických pamiatok a folklóru. Počas premietania dáme priestor menám a fotografiám známych Slovákov a Sloveniek, ktorí sa do našej histórie zapísali vďaka svojmu prínosu v oblasti kultúry, vedy či športu.

O hudobnú zložku sa postaral hudobný skladateľ Peter Machajdík a na vizuálnej zložke podujatia participujú jojkárski kameramani Stanko Gužák a Erik Praus. Videá zo známych a krásnych dokumentov sú zas dielom Tomáša Hulíka, ktorého sestra pracuje ako reportérka Krimi Novín v televízii JOJ. Do kresla režisérky podujatia sa posadila moderátorka Top Staru Stanka Pavolová.

Multimediálna vodná show Tancujúca voda: Od Tatier k Dunaju sa uskutoční už dnes o 22:30 na nábreží Eurovea.

Autor: Lenka Filipová

Tagy: top články

Používaním stránok prevádzkovaných TV JOJ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.