Johnny English znova zasahuje: TOP 10 zaujímavostí o filme, ktoré ste netušili!

Johnny English či Mr. Bean je späť. Opäť bude v plnom nasadení, ktorému nebudú chýbať ani vtipné situácie. Pohodlne sa usaďte a bavte sa na jeho účet. Predtým si však prečítajte TOP 10 zaujímavostí o filme.

Aby sme si rozumeli, Johnnyho Englisha, penzionovaného tajného agenta, ktorý sa na staré kolená stal učiteľom, by do služieb vlasti za normálnych okolností nepovolal ani ten najväčší šialenec. Lenže istý geniálny počítačový hacker odhalil identitu všetkých aktívnych agentov britskej tajnej služby a premiérka razom pripomína povestného topiaceho sa, ktorý sa aj slamky chytá. Zhodou jemu vlastných nešťastných náhod je Johnny English tým jediným, kto svoju krajinu môže práve teraz zachrániť. Čo na tom, že si absolútne netyká s najnovšími technologickými hračkami. Ako sám hovorí: "Digitálne podliaka môžete dolapiť jedine s analógovým prístupom." Johnny English sa navyše vydáva do akcie vybavený verným asistentom Boughom, ktorý po ňom obvykle upratuje následky jeho činov. Prvé kroky oboch mužov mieria na Azúrové pobrežie, kde sa tajomný zloduch vyskytoval naposledy. Tu sa odohrá prvá kapitola súboja digitálneho génia s analógovým blbcom, súboja, ktorý zďaleka nemusí byť tak jednostranný, ako sa na prvý pohľad zdá. Na strane Johnnyho Englisha sú totiž nielen verný Bough a Spravodlivosť, ale aj schopnosť urobiť vždy to najhoršie možné rozhodnutie a vyjsť z takejto situácie bez akejkoľvek straty.

TOP 10 zaujímavosti o filme:

1. Pištoľ vyrobená 3D tlačou, ktorá sa objaví v záverečnej časti filmu, je podľa všetkého Heckler & Koch P30.
2. Na plagátoch k filmu môžeme vidieť, že Johnny English má v ruke dvojfarebný Glock 17 s čiernym rámom a sivým záverom. Vo filme však takúto zbraň nepoužíva. Pri vniknutí do hradu v exoskeletone má síce Glock, ten je však celý čierny.
3. Pieseň, ktorú Johnny English omylom pustí, keď sa snaží nakrúcať video, je Rasputin od Boney M.
4. Hra, ktorú hrá v úvode na smartfóne muž v MI7, sa nazýva "Temple Run".
5. Pieseň, na ktorú Johnny English tancuje, je Sanstorm od Darude.
6. Scéna, v ktorej má Johnny English na sebe rytierskú zbroj, je odkaz na televízny seriál Čierna zmija (od r. 1983), konkrétne prvú sériu, ktorá sa odohráva v stredoveku.
7. Keď Johnny English predvádza v triede kamufláž, aby ho vchádzajúci do miestnosti nezbadal, tak v skutočnosti tam v prvom strihu vôbec nestojí.
8. Kvôli zdravotným komplikáciám musel na poslednú chvíľu odstúpiť dvorný dabér Rowana Atkinsona Jiří Prager a nahradil ho Václav Knop.
9. Jediný film zo série, kde na konci neuvidíme scénu navyše počas záverečných titulkov.
10. Johnny English nosí hodinky IWC Pilot's Watch Mark XVIII Edition "Le Petit Prince".

Nenechajte si ujsť Johnny English znovu zasahuje už dnes o 20:35 hod. na JOJke!

Neprehliadnite

Najčítanejšie nanoviny.sk