Balet

Vychutnajte si divadlo v pohodlí vašej obývačky

Výborná správa pre milovníkov divadelného umenia. Aj predstavenia Štátneho divadla Košice si môžete dopriať priamo v pohodlí svojej obývačky prostredníctvom portálu navstevnik.online. Zakúpte si virtuálnu vstupenku na špeciálne a pohodlné miesto kdekoľvek u vás doma a podporte vaše divadlo.

Štátne divadlo Košice vám v online priestore počas najbližších týždňov ponúkne záznamy starších inscenácií z archívu aj aktuálneho repertoáru.  Ale nielen to. V online priestore budú mať virtuálne premiéry aj úplne nové komorné predstavenia, ktoré v posledných týždňoch spoločne pripravili opera, balet a činohra v špeciálnej koronavírusovej dramaturgii ako súčasť celodivadelného projektu Svedectvo MMXX.

NETRADIČNÁ DOBA = NETRADIČNÉ SPOJENIA. Čas, ktorý žijeme si žiada otvorenosť, spoluprácu a nové formy. Fúzia opery, baletu a činohry prinesie sériu komorných a netradičných večerov na javisku Historickej budovy ŠDKE. Bude na nich znieť Mahlerova hudba s listami Almy a Gustava Mahlera, stretnú sa Wagnerova opera Tristan a Izolda s čítaním z diel Thomasa Manna o Richardovi Wagnerovi, prierez Verdiho La Traviaty vás zoznámi so slávnou predlohou, Dámou s kaméliami Alexandra Dumasa ml.

Zdroj: Joseph Marčinský

Špeciálny hosť, baletná megastar Vladimir Malakhov, uvedie spolu so sólistami a zborom baletu Večer klasického tanca zložený s jednotlivých choreografických častí klasického baletného repertoáru divadla, ale aj choreografíí svetovej baletnej klasickej literatúry ako: Sólisti Labutie jazero, Spiaca krásavica, Plamene Paríža, Luskáčik, Giselle a ďalších.  

Večer moderného tanca bude nielen výberom autorských choreografií z tvorivej dielne sólistov baletu, ale otvorí aj pohľad do zákulisia novo pripravovanej inscenácii baletu Nureyev. V úlohe Nurejeva sa predstaví Vladimir Malakhov.

Tematický Večer ľudového tanca bude oslavou etnickej pestrosti slovenského folklóru. Divák bude mať možnosť vidieť ukážky z mimoriadne úspešných predstavení Rodná zem a Jánošík,  a z nových autorských choreografií pripravených pre tento večer.

PROGRAM ŠTÁTNEHO DIVADLA KOŠICE NA NAVSTEVNIK.ONLINE:

11.12.2020 o 20:00 – Milan Antol, Vladimír Krausz, Adrián Harvan: Móric Beňovský (muzikál)

14.12.2020 o 20:00 – Hana Naglik: Jurgova Hana (činohra)

18.12.2020 o 20:00 – Večer klasického tanca (balet)

21.12.2020 o 20:00 – Gustav a Alma Mahler: Manželstvo v piesňach (Svedectvo MMXX)

27.12.2020 o 17:00  – Johann Strauss ml.: Netopier (opereta)