Hanička a Murko - Vianočná fotka spoločná

Obľúbené bábky Hanička a Murko prinášajú deťom čarovnú vianočnú pesničku

Najobľúbenejšia bábková dvojica - malá škôlkarka Hanička a jej kocúrik Murko, prinášajú rodinám s malými deťmi veselú vianočnú pesničku s animovaným videoklipom a tancujúcimi snehuliakmi, tučniakmi a sobmi.

Vianočné sviatky oslávime už o pár dní a medzi vianočnými pesničkami sa objavila jedna, ktorá sa svojou atmosférou trochu odlišuje od tohtoročných noviniek. Jej hudba totiž nie je melancholická, ako pri väčšine vianočných pesničiek. Nesie sa v tanečných rytmoch a prináša tak so sebou trochu vianočného optimizmu.

Zdroj: TV JOJ

“Nie všetky vianočné pesničky musia byť clivé a v pomalom tempe. Práve naopak. Veľké vianočné hity sú častokrát mimoriadne dynamické a tanečné, napr. All I want from Christmas od Mariah Carey alebo Jingle Bells. Tento vianočný feeling som sa snažil do pesničky dostať aj ja,” informuje Martin Zimanyi, autor vianočnej skladby. “Nechýbajú v nej všetky vianočné zvuky, ktoré k tomuto sviatočnému obdobiu patria a pri ktorých si na Vianoce spomeniete - predovšetkým zvonkohra a rolničky,” dodáva.

Ani text nie je tradične vianočný. “Nenájdete tu rýmy ‘Vianoce-ligoce’,” smeje sa autorka textu Lucia Zimanyiová. “Do textu sme dostali príbeh o malom kocúrikovi, ktorého Hanička s Murkom nájdu a s ktorým prežijú krásny Štedrý večer. A, samozrejme, nechajú si ho, pretože vedia, že mať zvieratko je záväzok ‘navždy’. Veď predsa aj Murko je kocúrik a je to Haničkin verný kamarát,” dodáva s úsmevom.

Zdroj: TV JOJ

​Pesničku naspievala - rovnako ako predošlé pesničky z dielne Haničky a Murka, ktoré vyšli na troch CD - gymnazistka Simona Bartosová. V refrénoch sa k nej pridávajú eše dva hlasy - spev 7-ročnej Hanky Zimanyiovej a spev talentovaného 13-ročného Samuela Kennedyho, ktorého diváci poznajú z veľmi obľúbeného jojkárskeho seriálu Prázdniny.

“So Samkom som nahrával titulnú pesničku seriálu Prázdniny a tiež pieseň do divadelného predstavenia ‘Návrat drakov’ a jeho spev sa mi veľmi páči,” informuje Martin. K detskému dievčenskému spevu našej dcérky Hanky som ešte hľadal chlapčenský hlas a Samkov bol ideálny,” dodáva.

Animovaný videoklip k pesničke je veľmi prepracovaný a podčiarkuje príbeh, ktorý pesnička rozpráva.

Zdroj: TV JOJ

“V našej tvorbe bežne kombinujeme animované prostredia, bábkových hrdinov a živých hostí”, informuje Lucia. “Teraz sme po prvý krát použili 3D objekty účinkujúcich postáv. Ide konkrétne o hlavnú postavu malého kocúrika a tiež tancujúcich snehuliakov, tučniakov a sobov. Myslíme si, že spoločne s kreslenými pozadiami, Haničkou a Murkom, ktorí sú bábkami, to klipu dodalo výraznú rozprávkovosť,” dodáva Lucia. “Veríme tiež, že tancujúce postavičky roztancujú aj malých či väčších divákov.” 

Čarovnú vianočnú pesničku pre všetky deti a pre všetkých s dušou dieťaťa si môžete pozrieť v detskej televízii JOJKO a tiež na youtubovom kanáli Haničky a Murka:

Viac informácii o tvorbe Haničky a Murka nájdete na ich YouTube kanáli, facebookovej stránke, ako aj na www.hanickaamurko.sk.