Pripravujeme pre vás krásnu vianočnú rozprávku: Pozrite si prvé zábery z nakrúcania!

Televízia JOJ už niekoľko týždňov pripravuje v koprodukcii s Českou televíziou a spoločnosťou DNA Production krásnu vianočnú rozprávku Krakonošove tajomstvo. Diváci sa na ňu môžu tešiť už v tomto roku a my vám prinášame prvé zábery priamo z pľacu!

Po úspešnej spolupráci s Českou televíziou na minisériách Ultimátum či Svet pod hlavou sa spoločne púšťame do ďalšieho výnimočného projektu. Už niekoľko týždňov totiž nakrúcame úplne novú vianočnú rozprávku Krakonošove tajomstvo. Pre televíziu JOJ je to vôbec prvá  pôvodná vianočná rozprávka, ktorú odvysiela počas svojho dvadsaťročného pôsobenia na trhu. Zárukou kvality je nielen réžia Petra Bebjaka, ale aj tvorivý tím, ktorý sa na rozprávke podieľa, napríklad oceňovaný kameraman Martin Žiaran, ktorý spolu s Petrom Bebjakom spolupracoval aj na JOJkárskom výpravnom seriáli Slovania.

Sviatočná novinka prinesie aj vydarené herecké obsadenie, keď postavy v novej rozprávke stvárnia David Švehlík, Leona Skleničková, Jan Nedbal, Jakub Prachař, Dominika Morávková, Diana Mórová, Martin Huba alebo Ondřej Sokol.Teším sa, že po projektoch Svet pod hlavou či Ultimátum prehlbujeme s Českou televíziou vzájomnú spoluprácu a našim divákom už tieto Vianoce prinesieme úplne novú pôvodnú rozprávku, ktorá bude vôbec prvou svojho druhu na obrazovke TV JOJ. Som presvedčený, že spojenie jedného z najoceňovanejších slovenských režisérov a príbehu o preslávenej mýtickej postave Krakonoša bude jednou z udalostí tohtoročných vianočných sviatkov,“ povedal generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.

Z nakrúcania vianočnej rozprávky sa teší aj samotný Peter Bebjak, ktorý režíroval seriály ako Za sklom, Slovania či Trhlina.Krakonošove tajomstvo má v sebe všetko – akciu, napätie, ale aj humor, detektívnu zápletku, trocha mágie, ale aj príbeh lásky. Zároveň je táto rozprávka krásna aj vizuálne, či už hovoríme o kostýmoch, maskách alebo exteriéroch, kde nakrúcame a podarilo sa nám dať dokopy hercov, vďaka ktorým osudy postáv skutočne ožili. Pre mňa je dobrý príbeh ten, ktorý vo vás zanechá takú emóciu, akú ste v ňom hľadali. Budem preto veľmi rád, ak si z našej rozprávky odnesiete práve ten kúzelný a zábavný pocit," zhodnotil s úsmevom Bebjak.

O čom bude rozprávka Krakonošove tajomstvo?
Do zámku na úpätí Krkonôš prichádza nový majiteľ, urodzený pán Štefan so svojou krásnou snúbenicou, komtesou Blankou. Sprevádza ich aj Štefanov mladší a o to chudobnejší brat Adam. Do cesty sa im pripletie odvážna Liduška s bratom Honzíkom, ktorej Adam pomôže v núdzi a ona sa doňho zamiluje. V mestečku pod horami je ešte jeden nový hosť, zberateľ povestí Pravoslav Jiráček s túžbou vyvrátiť existenciu Krakonoša. Príbeh o láske pravej a nepravej, o pokladoch ktoré šťastie nenosia, ale hlavne o záhadnom Krakonošovi, ktorý stráži tajomstvá hôr pred chamtivými ľuďmi a poctivých ľudí pred chorobami a darebákmi, prináša nová vianočná rozprávka Krakonošove tajomstvo.

redakcia / LF

redakcia / LF

Viac článkov od autora
Tagy: Peter Bebjak