Ako sa zmenil filmový “tatínek” Ľuboš? Herec František Nemec dnes vyzerá TAKTO!

Filmy Ako vytrhnúť veľrybe stoličku a Ako dostať otecka do polepšovne patria ku kultovým českým klasikám. A hoci majú viac než 45 rokov, stále sú nesmierne aktuálne a vždy si ich radi pozrieme.

Jednu z hlavných úloh v spomínaných filmoch stvárňuje český herec František Nemec, ktorý si zahral Vaškovho otca a horského záchranára Ľuboša. V čase nakrúcania bol zrelý tridsiatnik a už vtedy mal na konte desiatky filmov. A niet divu. Na divadelné dosky sa totiž dostal už počas štúdia a krátko na to sa prepracoval aj na televízne obrazovky. Účinkoval v množstve úspešných filmov a seriálov, vďaka čomu sa zaradil medzi najobsadzovanejších a najúspešnejších českých hercov. Začiatkom augusta minulého roka oslávil životné jubileum, keď na torte sfúkol 80 sviečok.

František Nemec Zdroj: reprofoto

František Nemec Zdroj: Jindřich Mynařík / CNC / Profimedia

František Nemec Zdroj: Profimedia

​V súvislosti s filmom Ako dostať otecka do polepšovne existuje jedna veľká zaujímavosť, ktorú vo svojej knihe opísala režisérka Marie Poledňáková. V scenári bol totiž napísaný Ľubošov pád, ktorý ale mali nakrúcať s filmovým kaskadérom. Napokon to dopadlo úplne inak. „Franta padal zo sedemmetrovej výšky presne tak, ako to bolo napísané v scenári. Lenže to mal točiť kaskadér,” vysvetlila. Pád Nemcov pád vyzeral naozaj desivo a keby mal o trochu menej šťatia, mohlo to skončiť tragicky.Franta začal krívať a sanitka ho odviezla na röntgen do nemocnice. Mal škaredo vytknutý členok. Ležal tri dni s nohou vyviazanou na kladke a ja som musela prerobiť celý natáčací plán,” povedala Poledňáková. A čo sa vlastne na skale stalo? „Keď sme točili scénu na skale, bolo po daždi. Chalani po daždi na pieskovec nelezú, keď je mokrý, ale my sme to museli natočiť. A mne sa proste odtrhol úchyt,” zaspomínal si Němec. Šťastím bolo, že bol istený a všetci boli dostatočne duchaprítomní. Za lano včas zatiahli a skončilo to len odreninami, modrinami a vytknutým členkom.

František Nemec Zdroj: reprofoto

František Nemec František Nemec dostal na svoje životné jubileum veľkú kyticu kvetov. Zdroj: CNC / Profimedia


Sledujte obľúbený kultový film Ako dostať otecka do polepšovne už dnes o 20:35 na JOJke!