Kritické slová o vzhľade prepukli vo vážnu chorobu: Čím si musela Hana Vagnerová prejsť?

Prehnané kritizovanie vzhľadu v puberte vie zamávať s nejedným človekom. Dobre o tom vie Hana Vagnerová, jedna z najlepších súčasných českých herečiek!

​Keď u Hany začala v trinástich rokoch anorexia, bol jej hlavným spúšťačom vplyv okolia, ktoré jej hovorilo, že je tučná. "Bohužiaľ bola som na to citlivejšia, takže som si to začala všetko brať a mala som pocit, že nie som dostatočne dobrá v ničom," povedala herečka pre iDnes. S anorexiou sa potýkala niekoľko rokov. Až v jej dvadsiatich rokoch sa to začalo zlepšovať. Hanka mala veľké šťastie, pretože jej vraj zo všetkého pomohla láska. Keď začala chodiť s priateľom, ten jej dal tak obrovskú pozornosť, že jej to stálo za to. "Dostať sa z anorexie nie je vôbec ľahké a je to v hlave. Chce to veľa práce na sebaláske," myslí si Hana.

Ale ako to niekedy býva u týchto chorôb, Hanka vystriedala anorexiu za inú závislosť - vegetariánstvo. "Ja som sa stala vegetariánom v čase, keď som mala ešte anorexiu. Tak som vylúčila zo svojho jedálnička v podstate všetko a mäso išlo ako prvé. Zostali mi asi paradajky a sucháre," zverila sa. Herečka vydržala byť vegetariánkou sedem rokov a už sa k tomu vracať nechce. "Veľmi mi to nesedelo a v podstate som nemala energiu. Vegetariáni mi hovoria, že som to nevedela dobre nahradiť niečím, čo teda je možné. Ale už sa mi to nechce skúšať," priznala sa. Jedinou závislostí, ktorá jej zostala, ako herečka sama priznala, je šport, a to skákanie na trampolíne. "Je to strašná zábava a adrenalín," hovorí.

Sledujte film Povedz to psom s Hanou Vagnerovou dnes o 20:40 na JOJke!