Libor Bouček má koronavírus! Odložte kverulantstvo a kecy, napísal v drsnom odkaze!

Medzi tých, ktorí sa nakazili nebezpečným koronavírusom, patrí aj moderátor a detektív šou Zlatá maska Libor Bouček. O tom, že má covid-19, informoval na sociálnej sieti a všetkým kladie na srdce, aby chorobu rozhodne nezľahčovali.

​Aj Libor Bouček sa nakazil nebezpečným koronavírusom, ktorý svet trápi už takmer celý rok. "Je to tak. Aj mňa dobehol ten vírus. A to myslím, že som urobil maximum pre to, aby sa to nestalo. Ale niektoré hry na schovávačku sa vyhrať nedajú. A nemáte ich absolútne pod kontrolou," priznal na svojom Instagrame sympatický blondiak. "Nepíšem to ako prianie súcitu a hľadanie sily - tú mám. Aj vďaka tomu, že nie som doma sám. Píšem to predovšetkým pre tých, ktorí skôr stále riešia svoj komfort a osobnú pohodu. Tá choroba je nevyspytateľná. V podstate každý večer si líhate s odhadom, či vám bude lepšie alebo horšie. A netrafíte sa. Väčšinou. Bolesť hlavy je u mňa permanentná, čuch kontrolujem každé dve hodiny voňavkou a spať 16 hodín nie je vôbec žiaden problém," opisuje Libor Bouček jeho priebeh choroby. "Ale o mňa naozaj nejde. Absolútne nie som schopný vypozorovať, kde som k tomu mohol prísť. Nie je v silách nikoho trasovať tento spôsob nárastu. Vyše 4000 je naozaj dosť. My s manželkou s najväčšou pravdepodobnosťou budeme o deväť dní nadšení z nadobudnutej čiastočnej imunity, ale verte mi, že túto nálož by som svojim starším kamarátom neprial," varuje moderátor a snaží sa tak uviesť na pravú mieru všetky súčasné debaty o tom, či je koronavírus naozaj takou hrozbou, alebo snáď ide o akýsi "chrípočku", ako rezonuje verejnosťou. "A najväčšiu starosť mi robia zdravotníci. Lekári, sestry a tí, ktorí vedú ten krehký, ale úplne nezastupiteľný sektor. Ten sa teraz nemôže zastaviť, ak keď by vďaka vírusu vlastne niekoľkokrát mohol. Logicky sa šíri aj tam. Ako si vykladám núdzový stav? Tak, že je to čas, kedy by sme mali odložiť všetko kverulantstvo, kecy na sociálnych sieťach a zaručené informácie z druhej ruky o tom, ako niekomu netestovanému prišiel pozitívny výsledok," apeluje detektív zo Zlatej masky. "Každý z nás by mal minimalizovať možnosť nákazy práve preto, aby obchádzala všetky nemocnice. Pretože dobré to teda naozaj nie je. Poďme sa tými teóriami a napádaním samých seba venovať intenzívne po skončení núdzového stavu a až keď bude nárast menší. A urobme z toho národný šport, pretože v tom sme fakt svetoví. Teraz je to totiž nielen hlúpe, ale aj trápne. Tá choroba je sakra nepríjemná pre skoro 40nika, viem si predstaviť, čo môže urobiť tým s väčším rizikom," opisuje na sociálnej sieti Libor Bouček a dopĺňa rady, ako sa majú ľudia v súčasnosti správať. "Buďte opatrní. Obmedzte kontakt s rizikovou skupinou, usmievajte sa na život, jedzte vitamíny a športujte, pokiaľ to ide. A ak to dostanete... zostaňte maximálne optimistickí!," dodal vo svojom príspevku.

View this post on Instagram

Je to tak. I mě dostihl ten vir. A to myslím, že jsem udělal maximum pro to, aby se to nestalo. Ale některý hry na schovku vyhrát nejdou. A nemáte je absolutně pod kontrolou. Nepíšu to jako přání soucitu a hledání síly - tu mám. I díky tomu, že nejsem doma sám. Píšu to především pro ty, kteří spíš řeší svůj komfort a osobní pohodu. Ta nemoc je nevyzpytatelná. V podstatě každý večer usínáte s odhadem, jestli vám bude lépe nebo hůř. A netrefíte se. Většinou. Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluju každý dvě hodiny u voňavky a spát 16 hodin není vůbec žádný problém. Ale o mě fakt nejde. Absolutně nejsem schopen vypozorovat, kde jsem k tomu mohl přijít. Není v silách nikoho trasovat tenhle způsob nárůstu. Přes 4000 je opravdu dost. My s manželkou s největší pravděpodobností budeme za devět dnů nadšeni z nabyté částečné imunity, ale věřte mi, že tuhle nálož bych svým starším kamarádům nepřál. A největší starost mi dělají zdravotníci. Lékaři, sestry a ti, kteří vedou ten křehký, ale zcela nezastupitelný sektor. Ten se teď nemůže zastavit, i když by díky viru vlastně několikrát mohl. Logicky se šíří i tam. Jak si vykládám nouzový stav? Tak, že je to doba, kdy bychom měli odložit všechno kverulantství, kecy na sociálních sítích a zaručené informace z druhé ruky o tom, jak někomu netestovanému přišel pozitivní výsledek apod. Každý z nás by měl minimalizovat možnost nákazy právě proto, aby obcházela všechny nemocnice. Protože dobrý to teda fakt není. Pojďme se těm teoriím a napadání sami sebe věnovat intenzivně po skončení nouzovýho stavu a až bude nárůst pod tisíc. A udělejme z toho národní sport, protože v tom jsme fakt světoví. Teď je to totiž nejen hloupý, ale i trapný. Ta nemoc je sakra nepříjemná pro skoro 40níka, umím si představit, co může udělat těm s větším rizikem. Buďte opatrní. 3R. Omezte kontakt s rizikovou skupinou, usmivejte se na zivot, jezte vitaminy a sportujte, pokud to jde. A chytnete-li to....zůstaňte maximálně optimističtí! #staynegative #oMeNejde #drzmesipalce

A post shared by Libor Bouček (@liborboucek) on

Sledujte šou Zlatá maska už túto sobotu o 21:30 hod. na JOJke!