Kniha "Jojo, to vážne?!"

"Jojo, to vážne?!" - bestsellerová detská kniha chystá dotlač

Kniha "Jojo, to vážne?!" od vydavateľstva Stonožka, ktorá sa v roku 2023 umiestnila v rebríčku TOP 10 najpredávanejších kníh, sa rýchlo stala obľúbenou medzi mladými čitateľmi. Kniha vznikla na motívy populárnej rovnomennej elácie detskej stanice JOJko. Prvý náklad je takmer vypredaný a vďaka obrovskému úspechu teraz vydavateľstvo pripravuje dotlač tejto pútavej knihy.

Televízia JOJko, ktorá koncom roka 2019 nahradila vtedy štvorročnú TV Rik, je etablovanou značkou na televíznom trhu. Je najznámejšou, najsledovanejšou a najobľúbenejšou detskou televíznou stanicou, ktorá vysiela výlučne v slovenčine. Je dostupná v 95 % domácností (čo je viac ako milión domácností) na celom Slovensku a má vzdelávaco-výchovný charakter.

Programová štruktúra JOJka je zostavená zo zahraničných akvizícií, z československých rozprávok a najmä populárnych formátov z vlastnej produkcie,
ktoré do vysielania pribúdajú každý rok.

Pod značkami dvoch detských televízií JOJko a Ťuki TV vydáva JOJ Group aj knižné tituly a CD/DVD s pesničkami. Deti tak motivuje k čítaniu a rozvíjaniu fantázie. V kníhkupectvách sú od vydavateľstva Ikar dostupné napríklad aj tituly ako Sníček, Zabi nudu!, Ťuki a jeho dobrodružstvá, Ťuki a stratený psík či Tajný život v lese.

Zdroj: TV JOJ

​"Jojo, to vážne?!" je výnimočná kniha, ktorá zaujíma nielen deti, ale aj ich rodičov. Ako zdroj nápadu pre vznik tejto knihy poslúžila prvá séria populárneho
animovaného seriálu "Jojo, to vážne?!", ktorý s veľkým úspechom bežal na obrazovkách detskej televízie JOJko. Hlavným hrdinom je Jojo, osemročný chlapec plný nápadov a energie, ktorý sa vo svojich dobrodružstvách často dostáva do zábavných, ale aj poučných situácií.

Na konci každého príbehu prichádzajú odporúčania od neuropsychológa Dr. Roberta Krause, ktorý poskytuje užitočné rady pre rodičov, ako lepšie porozumieť a komunikovať so svojimi deťmi, a ako vysvetliť určité situácie, s ktorými sa môžu stretávať.

Ilustrácie v knihe od Rastislava Polenkoviča zachytávajú živé a vtipné postavy rodiny z televízneho seriálu, čím pridávajú knihe na atraktivite a interaktivite.

"Jojo, to vážne?!" je určená pre čitateľov od 6 rokov a ponúka nielen zábavu, ale aj hodnotný obsah, ktorý podporuje rozvoj detí a ich vzťahy s rodičmi.

Prvý náklad knihy sa takmer vypredal, preto vydavateľstvo Stonožka pripravuje jej dotlač a spolu s TV JOJko sa tešia na pokračovanie úspechu tejto vynikajúcej knižnej série.