JOJ Svet logo

JOJ Svet pribudol do ponuky operátora Skylink

Dokumentárna stanica JOJ Svet z bohatého portfólia JOJ Group dnes pribudla do ponuky česko-slovenskej internetovej a satelitnej platformy Skylink. Televíziu JOJ Svet už poskytuje viacero veľkých operátorov a postupne sa pridávajú ďalší.

JOJ Group vlani predstavila deviatu slovenskú stanicu a celkovo štrnástu televíziu vo svojom portfóliu, ktorej vysielanie odštartovala v lete 2023. JOJ Svet prináša na obrazovky slovenských divákov najlepšie a najnovšie dokumenty z celého sveta v slovenskom jazyku. Ako jediná stanica ponúka pôvodnú
dokumentárnu slovenskú tvorbu a súčasťou jej programu je tiež výber partnerských medzinárodných dokumentov od renomovaných zahraničných tvorcov.

Stanica je vysielaná len na slovenskom trhu a v programe ponúka slovensky komentované najnovšie dokumenty s najrôznejším tematickým zameraním.
Z programovej ponuky si vyberie naozaj každý – diváci všetkých vekových kategórií a s rôznymi záujmami či záľubami. JOJ zároveň vyrába v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými tvorcami aj svoje vlastné dokumentárne série, ktoré exkluzívne predstaví divákom televízie JOJ Svet.

„S televíziou JOJ Svet sme rozšírili naše suverénne najširšie staničné portfólio o mimoriadne žiadaný dokumentárny kanál, ktorý priniesol na Slovensko kvalitné dokumenty v rodnom jazyku. Som rád, že relevantnosť slovenskej dokumentárnej stanice oceňujú aj operátori a novú televíziu si už nájdu taktiež diváci Skylinku. Spoločne s posilňovaním dostupnosti JOJ Svet pracujeme na rozširovaní obsahovej ponuky, a to aj o nové pôvodné dokumenty z vlastnej produkcie," uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.

„Som veľmi rád, že všetkým našim predplatiteľom satelitnej platformy Skylink na Slovensku odo dneška obohatíme programovú ponuku o unikátny slovenský
dokumentárny kanál JOJ Svet. Diváci sa môžu tešiť na slovenské aj zahraničné dokumenty, od prírodopisných cez históriu, politiku, spoločenské vedy, astronómiu a vesmír až po minulé aj súčasné trendy a pohľady nielen do dejín, ale aj do budúcnosti,“ povedal Ladislav Řeháček, VP spoločnosti CANAL+ Luxembourg pre Českú republiku a Slovensko.

JOJ Svet je dostupný so slovenskou jazykovou stopou od balíčka Digital pre všetkých zákazníkov Skylinku so satelitným vysielaním.

JOJ Svet je ako tematická stanica s dokumentárnym zameraním (tzv. factual entertainment) dostupná slovenským domácnostiam – predplatiteľom jednotlivých satelitných, káblových, IPTV a OTT operátorov. Dosiaľ je zaradená v ponuke väčšiny, aj tých najväčších operátorov, medzi inými Slovak Telekom, Digi Slovakia, Orange Slovensko, Swan, Antik Telecom, DSI Data, O2 Slovakia, a ďalších.

JOJ Svet je tiež súčasťou streamovacej platformy JOJ play - v balíku Premium sú dostupné všetky dokumenty aj live vysielanie dokumentárnej televízie.