JOJ Šport logo

Stanica JOJ Šport včera dosiahla rekordy s finále hokejovej Extraligy

Hokejisti HK Nitra včera ziskom majstrovského titulu zavŕšili 31. extraligovú sezónu. Napínavé finále večer sledovali diváci a hokejoví fanúšikovia na televízii JOJ Šport, ktorá dosiahla svoje rekordné výkony v oboch relevantných skupinách v hlavnom vysielacom čase. Najsledovanejší zápas tohtoročnej Extraligy si zaplo až 437-tisíc divákov (zásah v CS 12+)!

Diváci si v stredu večer 24. apríla na JOJ Šport nenechali ujsť finále 31. ročníka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže – Extraligy, v ktorom si pomerali sily finalisti z Nitry a Spišskej Novej Vsi. Nitrania triumfovali, Spišiaci dosiahli historický úspech.

Športová stanica JOJky dosiahla včera v hlavnom vysielacom čase vysoko nadpriemerný, až 13,7 % podiel na trhu a až 4,0 % sledovanosť v CS 13-55. V rámci univerzálneho publika si pripísala 9,7 % share a 3,9 % rating v prime time. Televízia si tým vyslúžila dosiaľ najlepšie výkony v oboch cieľovkách od začiatku merania jej sledovanosti (december 2023).

JOJ Šport vlani po prvýkrát získal vysielacie práva na Tipos Extraligu, ktorú vysiela kontinuálne od septembra 2023. Finálový súboj bol včera najsledovanejší
zo všetkých zápasov súťaže (v univerzálnej aj komerčnej CS) a bol rozdelený do štyroch programových slotov – tri tretiny a jedno predĺženie. Zápas sa napokon rozhodol až v 2. minúte predĺženia a hokejisti Nitry sa druhýkrát v klubovej histórii stali majstrami Extraligy.

Celkovo včerajší zápas zasiahol až 437-tisíc divákov univerzálneho publika (Rch000 v CS 12+). Najsledovanejšou bola tretia tretina, ktorá dosiahla až 5,6 % sledovanosť a 13,8 % podiel. Rovnako vysokú sledovanosť a ešte vyšší trhový podiel, až 18,8 %, dosiahla tretia tretina u mladých divákov v komerčnej CS 13-55.

HOKEJ je na JOJke a po odvysielaní Extraligy bude už čoskoro pokračovať s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa budú konať v Českej republike od 10. do 26. mája 2024.

Po prvýkrát v histórii televízneho vysielania hokejových MS odvysielajú stanice JOJ Group všetkých 64 zápasov. Je to unikátny televízny event, ktorým, ako veríme, potešíme všetkých hokejových fanúšikov a milovníkov tohto športu. Obrovské množstvo zápasov sme rozdelili medzi tri televízne stanice: na TV JOJ uvidia diváci všetky zápasy slovenského národného tímu, na stanici JOJ Plus odvysielame vybrané zápasy pražskej skupiny a na JOJ Športe všetky zápasy, ktoré sa budú hrať v Ostrave a vybrané z Prahy. Semifinále, zápas o bronz a finále hokejového šampionátu odvysielame na staniciach JOJ a JOJ Šport. Zároveň – všetky živé prenosy a tiež záznamy všetkých zápasov budú dostupné aj v našej streamovacej platforme JOJ play, vo verzii FREE, ktorá je zadarmo pre všetkých.