MS V HOKEJI profily hráčov

Bezkonkurenčná JOJ: včera padli ďalšie hokejové rekordy! Vysielanie TV JOJ si zaplo viac ako jeden a pol milióna divákov!

Hokejové majstrovstvá na TV JOJ prekračujú hranice – vysielanie JOJ sleduje viac divákov ako v predošlých dvoch rokoch na verejnoprávnej stanici!

Včerajší zápas Slovensko vs. USA priniesol okrem skvelého víťazstva slovenskej reprezentácie aj nové rekordy v číslach sledovanosti! Zápas aj štúdiá si na TV JOJ zaplo viac ako 1,5 milióna divákov!

JOJka ako výhradný vysielateľ MS na našom území kraľuje nielen na televíznom trhu, ale aj na sociálnych sieťach a úspechy žne aj na svojej
streamovacej platforme JOJ play.

Včerajší veľkolepý hokejový zápas medzi Slovenskom a USA, ktorý TV JOJ vysielala spolu so štúdiami od 15:40 hod., si u divákov a hokejových fanúšikov právom vyslúžil rekordné čísla sledovanosti a utvrdil JOJ Group na pozícii bezkonkurenčného lídra televízneho vysielania na Slovensku. Sledovanosť tohto zápasu priniesla nové historické maximá v univerzálnej cieľovej skupine (CS 12+).

JOJ Group dosiahla v pondelok 13. mája excelentný 41,9 % celodenný podiel na trhu v rámci univerzálneho publika a ešte vyšší výkon – až 47,0 % podiel
v celodennom meradle v rámci obchodne dôležitej cieľovej skupiny divákov vo veku 13 až 55 rokov. V hlavnom vysielacom čase dosiahla včera JOJ Group vynikajúcu, až 14,4 % sledovanosť v CS 12+!

Absolútnym vyvrcholením včerajšieho napínavého zápasu bola tretia tretina s predĺžením, kedy sa sledovanosť vyšplhala na neuveriteľných 24,0 % s trhovým podielom dosahujúcim až 66,0 % pri divákoch starších ako 12 rokov. V mladšej komerčnej cieľovke kraľovala TV JOJ počas predĺženej tretej tretiny s 21,8 % sledovanosťou a neuveriteľným, až 76,5 % podielom! Ešte vyššie trhové podiely si vyslúžila druhá tretina zápasu so 76,6 % podielom (CS 13-55), resp. 66,1 % share (CS 12+). Tieto unikátne výkony značne prekročili všetky predchádzajúce rekordy v rámci univerzálneho publika, čo zápas, v ktorom Slováci zdolali favorizovaného súpera, zaradilo na špicu najpozeranejších športových prenosov na slovenskom trhu za posledné dva roky.

Hokejová JOJka skóruje aj na sociálnych sieťach!

V Ostrave, kde prebiehajú zápasy základnej skupiny slovenských hokejistov, má TV JOJ veľký social media tím, ktorý nepretržite postuje najčerstvejšie
informácie z konania na MS. Stav zápasu, radosť slovenských fanúšikov, gólové akcie našich reprezentantov či rôzne top momenty zo stretnutia. Hokejový šampionát pokrývame na Facebooku, Instagrame, Tik Toku či Youtube.

Počas prvých štyroch dní MS v hokeji sme na Facebooku dokázali vygenerovať zásah na 2,4 milióna divákov a počet pozretí videa dosiahol 1,6 milióna. Aktuálne sme na Facebooku prekročili 600 000 fanúšikov. Na Instagrame sme počas týchto štyroch dní mali zásah na takmer 1,6 milióna užívateľov.

Okrem najlepších momentov zo zápasu divákom prinášame atmosféru nielen zo štadióna, ale aj spred štadióna vo fan zónach. Máme pripravených aj mnoho
exkluzívnych a trendových videí s našimi hokejistami, ktoré patria aktuálne medzi TOP videá na internete. Dôkazom toho sú nielen rekordné interakcie od našich divákov, ale aj lajky z domovských NHL klubov našich reprezentantov.

Puky a kotouče exkluzívne na JOJ play!

Všetky živé prenosy a tiež záznamy všetkých zápasov z hokejových MS sú dostupné aj v našej streamovacej platforme JOJ play, vo verzii FREE, ktorá je
zadarmo pre všetkých. Hokejoví fanúšikovia si zároveň môžu pozrieť špeciálnu hokejovú comedy talkshow Puky a kotouče, ktorá je dostupná exkluzívne len na JOJ play.

JOJ play počas uplynulých dní prekročila hranicu 450 000 registrovaných užívateľov a včerajší slovenský zápas proti Amerike na platforme sledovalo až 72 000 ľudí! Zároveň včera padol aj ďalší nový rekord slovenských internetov - peering dosiahol 735Gbit (čo je o 100Gbit viac ako doterajší rekord z 23.5.2023), pričom náš hokej zaberal 400Gbit.

HOKEJ je na JOJke a s vysielaním Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji pokračuje až do 26. mája!

Po prvýkrát v histórii televízneho vysielania hokejových MS odvysielajú stanice JOJ Group všetkých 64 zápasov. Obrovské množstvo zápasov sme rozdelili medzi tri televízne stanice: na TV JOJ uvidia diváci všetky zápasy slovenského národného tímu, na stanici JOJ Plus vysielame vybrané zápasy pražskej skupiny a na JOJ Športe všetky zápasy, ktoré sa budú hrať v Ostrave a vybrané z Prahy. Semifinále, zápas o bronz a finále hokejového šampionátu odvysielame na staniciach JOJ a JOJ Šport.