Legenda Janko Lehotský oslávi 70-tku veľkolepým koncertom: Na čo sa môžete tešiť?

Tvorcovia si pre vás pripravili skvelý program.

Skvelý spevák, talentovaný hudobník a originálny skladateľ. To sú prívlastky, ktoré môžeme bez váhania dať Jankovi Lehotskému. Ten sa tento rok v apríli dožil krásneho životného jubilea a na torte sfúkol rovných sedemdesiat sviečok. Pri tejto príležitosti pre neho kamaráti Ľubo Belák a Jozef „Dodo" Šuhajda pripravili megakoncert pod názvom Janko Lehotský 70. Uskutoční sa v bratislavskej Hant Aréne už v utorok 25.apríla a zíde sa na ňom celá plejáda hudobných gratulantov. Jeho najväčšie hity prespievajú a tým mu zagratulujú tí najlepší slovenskí hudobníci a kapely ako IMT Smile, Petr Janda, Mária Čírová, Katka Knechtová, Peter Lipa, Peter Cmorík, Fragile, Lukáš Adamec, Hex, Martin Chodúr, Horkýže Slíže, Lešek Semelka, Lenny, Marián Čekovský, Martin Harich, Katka Hasprová, Mirka Partlová, Polemic, Pavol Hammel, Marián Greksa, Jožko Paulíny, Ivona Novotná či Janko Hangoni.

Janko Lehotský pôsobí v hudobnom biznise niekoľko desaťročí, počas ktorých vyprodukoval nespočetné množstvo hitov. A práve výber piesní na megakoncert usporiadateľov poriadne potrápil. „Základnú kostru koncertu už máme spoločne s Ľubom Belákom a pravdaže aj oslávencom Jankom vystavanú - ešte možno pribudnú nejakí hostia, ale môžem povedať, že už teraz si lámeme hlavy nad tým, ktorým jeho hitom máme dať prednosť, aby sme tam neboli na koncerte do rána... Každý z gratulantov by mal zaspievať minimálne jednu jeho skladbu - myslím, že to bude po Peterajovej 70-tke ďalší z nezabudnuteľných koncertov, ktoré sa už nemajú šancu nikdy zopakovať,“ povedal pre médiá dramaturg koncertu „Dodo“ Šuhajda.

Janko Lehotský je neodmysliteľný člen skupiny Modus a pre jeho neopakovateľný dar reči aj obľúbený hosť rôznych talk show. Narodil sa v Bratislave 16.apríla 1947. Od ukončenia štúdia tanca a hry na klavíri na bratislavskom konzervatóriu pôsobil ako hudobník v slobodnom povolaní. Začínal v skupinách Ľubo Belák Sextet, New Blues Five a Gentlemeni. No najznámejším sa stala jeho hitová spolupráca s Marikou Gombitovou a Mekym Žbirkom na konci 70-tych a začiatku rokov 80-tych rokov v skupine Modus. Veľký sen mora, Dievčatá, Kapely starnú, Úsmev, či ocenený "Hit storočia" Vyznanie to je len zopár skvelých skladieb, ktoré sa zrodili v tom období a zostali hitmi dodnes. Jedinečný megakoncert Janko Lehotský 70 prináša agentúra Topfest už 25.apríla 2017 o 19:30hod. v Hant Aréne Bratislava. Vstupenky sú ešte stále v predaji. :)

Lenka Filipová

Lenka Filipová

Viac článkov od autora