Zabi nudu

Ako zabiť nudu, keď prší? Tipy, ako zabaviť deti

Fantázii sa medze nekladú...

Vonku prší a vy neviete, čo už by ste svojim deťom podsunuli? Celý deň sa im venovať nemôžete, telku nechcete púšťať nadlho, knižka už nezaberá… Ako zabiť nudu, keď prší a to dokonca niekoľko dní za sebou? Nenechajte si pokaziť ani takýto čas – môžete podporiť kreativitu a šikovnosť u svojho dieťaťa. Môžete spolu variť, piecť. Spravte si bunker a „domáci“ piknik. Zahrajte si karty, alebo akúkoľvek inú spoločenskú hru. Naučte sa spoločne niečo nové, skladajte puzzle, vyrobte si papierové lietadielko…

Existuje množstvo vecí, ktoré sa dajú robiť počas daždivého dňa, len netreba podľahnúť lenivosti a pohodlnosti. Niekedy stačí dať dieťaťu potrebné veci, začať spolu s ním a keď ho to chytí, získate opäť čas pre seba. Niekedy aj na hodiny.

Máme pre vás tri nápady, ktoré sme si aj sami vyskúšali a zafungovali perfektne. Sú jednoduché, nestoja vás veľa a často sa zabavia pri tom aj rodičia. Vo všetkých postupoch sa zhodou okolností objavila aj tavná pištoľ, ktorá má naozaj široké možnosti využitia. Od výroby ozdôb, cez pripevnenie líšt až po malé opravy v domácnosti. Pritom takáto pomôcka veľa nestojí.

Ako zabiť nudu, keď prší?

1. Mäkučký smajlík na rozveselenie

Zdroj: www.lepsiden.sk

​Určite má vaše dieťa obľúbeného plyšáka. Čo takto si spraviť vlastného a dokonca smajlíka, nech je v daždivom počasí veselo? Tu je jednoduchý postup podľa knižky Zabi nudu, v ktorej nájdete množstvo ďalších návodov, postupov a inšpirácie z televíznej relácie. 3D obal na zošit, limetkový peračník, marshmallow ozdoby na oslavu a všeličo iné.

Budete potrebovať: žltú huňatú látku, farebné látky na oči, ústa, zuby a pod., vankúšovú výplň, nožnice, tavnú pištoľ.

1. Na žltú látku (napríklad z deky) si naznačte dva kruhy. Najlepšie si pomôžete, keď si vytvoríte „kružidlo“ zo šnúrky a fixky. Kreslite na tú stranu látky, ktorá bude vo vnútri vankúša.
2. Veľkosť kruhov si zvoľte podľa toho, aký veľký chcete mať vankúš. Oba kruhy vystrihnite.
3. Lepidlo z tavnej pištole nanášajte pri okraji postupne, aby neuschlo skôr, ako priložíte druhú časť látky. Nechajte si malý otvor, cez ktorý vankúš obrátite naruby.
4. Z hnedej látky si vystrihnite oči a ústa, z ružovej jazyk, príp. z iných farieb časti potrebné na super smajlíka. Môžete si ich tiež predkresliť fixkou. Jednotlivé časti nalepte na správne miesta.
5. Teraz vankúš vyplňte a zalepte aj otvor.

2. Chrlič papierových ohňov

Zdroj: www.lepsiden.sk

​Túto ohnivú dračiu hlavu chrliacu plamene zvládnu naozaj aj menšie deti a takmer nič vás to nestojí.

Budete potrebovať: rolku z toaletného papiera, temperky, štetec, krepový papier (červený, žltý a oranžový), nožnice, lepidlo na papier, dve plstené guľôčky, dve nalepovacie oči a lepidlo v tavnej pištoli.

1. Rolku z toaletného papiera natrite temperovou farbou načerveno a nechajte dobre zaschnúť.
2. Z krepového papiera nastrihajte asi 1,5 cm široké prúžky.
3. Nalepte ich na okraj jednej polovice rolky, zvnútra. Striedajte farby. Prúžky potom skráťte na dĺžku asi 15 až 20 cm.
4. Na dve plstené guľôčky prilepte tavnou pištoľou očká, to celé potom nalepte na hornú stranu rolky.

3. Handmade obal na mobil

Zdroj: www.lepsiden.sk

​A ešte jeden super návod zo spomínanej knižky Zabi nudu. Viete, ako spolu súvisia pitie mlieka, žehlička a mobilný telefón? Zo škatule od mlieka si s pomocou žehličky vyrobíte originálny obal na telefón!

Budete potrebovať: škatuľu od mlieka, farebnú látku, čiernu hrubšiu látku (napr. filc), plochú krajčírsku gumičku, samolepiacu pásku, nožnice, ceruzku, tavnú pištoľ, žehličku.

1. Zo škatule od mlieka si vystrihnite všetky súčasti obalu podľa svojho telefónu.
2. Čiary, podľa ktorých budete strihať, si naznačte na farebnú časť kartónu.
3. Dve úzke časti položte 2 mm od seba a širšiu časť s ostrou hranou položte asi o 1,5 cm ďalej . Prelepte samolepiacou páskou a otočte tak, aby strieborná časť papiera bola hore.
4. Na papier si položte farebnú látku a prežehlite žehličkou. Látka sa na papier „prižehlí“ bez lepidla rovnomerne a bez hrboľčekov.
5. Lepiacu pásku odstráňte. Rohy látky vystrihnite a okraje opäť prežehlite aj z druhej strany. Taký istý postup zopakujte aj pri zvyšnej širokej časti.
6. Na tú v rohoch prilepte čiernu gumičku, ktorá bude držať telefón. Gumičku nalepte aj pozdĺž krajnej úzkej časti.
7. „Vnútornú“ stranu obalu oblepte čiernym filcom.
8. Na krajnú úzku časť (na ktorej je zvonku gumička) prilepte samostatnú časť s gumičkami na rohoch – lepte to iba na tú jednu časť, aby sa dal obal poskladať a vytvoril tak stojan na mobil.

Tagy: Zabi nudu