Dali Zbohom Slovensku, aby našli šťastie. Podarilo sa im to?

Pozrite si dokument o Slovákoch v zahraničí!

Opustili rodinu, kamarátov a svoju rodnú zem. Opustili Slovensko, aby sa vydali hľadať šťastie niekde inde. Presne o takýchto ľuďoch je dokumentárna relácia televízie JOJ – Zbohom, Slovensko! Už dnes vám prinesieme autentické príbehy skutočných Slovákov, ktorí vycestovali za hranice republiky, aby tam začali od nuly:

Tomáš Lelovič sa rozhodol odísť na Kanárske ostrovy a živiť sa takzvaným baskingom – spevom a hrou na ulici. Na cestu za novým životom si zbalil jediný ruksak aj gitaru nechal doma. Novú si nájde na Tenerife. Rýchlo však pochopí, že ani v známom letovisku nie je jednoduché zarobiť si na seba. Problémy mu budú robiť aj miestny policajti, on to ale tak ľahko nevzdá!

Manželov Drbúlovcov rozdelila diaľka. Zatiaľ čo manžel vycestoval za prácou do Veľkej Británie, pani Drbúlová za ním doma plače. Odlúčenie neznáša ľahko a chce preto za ním vycestovať. Bude však krok do absolútneho neznáma pre ňu tým správnym krokom?

Pán Hromuľa pochádza zo Spiša, no štáb relácie Zbohom, Slovensko za ním musel cestovať až za polárny kruh. Presťahoval sa totiž do ďalekého Nórska, kde si splnil svoj životný sen. Na Slovensku zanechal stres aj problémy a teraz celé dni trávi na lodi. Živí sa lovom morských rýb a tvrdí, že aj keď to nemá jednoduché, je konečne šťastný!

Strach a neistota. To je to, čo rodina Makuňovcov väčšmi pociťuje pred svojím odchodom z rodnej krajiny. Rovnaké pocity však majú aj zo žitia na Slovensku, a tak nastal čas hlavne pre najstarších členov rodiny konečne spraviť rázny krok a zmeniť svoj život. S piatimi deťmi odchádzajú do Anglicka, aby začali odznova. Ako sa im bude dariť?

Zbohom, Slovensko štartuje už dnes o 22:15 na TV JOJ!